+371 67114284

Ģertrūdes 23

Par projektu:

Projekts paredz slavenā Rīgas arhitekta E.Laubes nacionālā romantisma stilā radīto ēku grupas rekonstrukciju. Ēku komplekss būvēts 1909.gadā un ir arhitektūras piemineklis.

Ēku kompleksa rekonstrukcijas projekts paredz šādu darbu veikšanu:

koka pārsegumu nomaiņa ar dzelzsbetona pārsegumiem

jaunu liftu uzstādīšana

autonoma gāzes apkures mezgla uzstādīšana visam ēku kompleksam ar individuāliem siltuma skaitītājiem katrā dzīvoklī

visu inženierkomunikāciju nomaiņa

logu nomaiņa

ēku ko…

lasīt vairāk

Par projektu:

Projekts paredz slavenā Rīgas arhitekta E.Laubes nacionālā romantisma stilā radīto ēku grupas rekonstrukciju. Ēku komplekss būvēts 1909.gadā un ir arhitektūras piemineklis.

Ēku kompleksa rekonstrukcijas projekts paredz šādu darbu veikšanu:

koka pārsegumu nomaiņa ar dzelzsbetona pārsegumiem

jaunu liftu uzstādīšana

autonoma gāzes apkures mezgla uzstādīšana visam ēku kompleksam ar individuāliem siltuma skaitītājiem katrā dzīvoklī

visu inženierkomunikāciju nomaiņa

logu nomaiņa

ēku kompleksa fasādes restaurācija

Izvietojums:

Jūsu jaunais dzīvoklis atradīsies daudzdzīvokļu namā, kas ļoti organiski iederas Rīgas vēsturiskajā centrā. Visapkārt jūtams 20.gadsimta sākumam raksturīgā nacionālā romantisma gars – skaistas ēkas, tuvumā katoļu un pareizticīgo baznīcas, vecas bruģētas ieliņas… Kopumā tas veido neatkārtojamu, tikai šai pilsētas daļai raksturīgu gaisotni.

Pateicoties tam, ka daudzdzīvokļu māja atrodas pašā Rīgas sirdī, visas pilsētnieku komfortablai dzīvei nepieciešamās ērtības ir Jūsu rīcībā – skola, bērnu dārzs, vairāki lieli tirdzniecības centri un veikali, kafejnīcas un restorāni dažādām gaumēm atrodas dažu kvartālu tuvumā.

Slavenie Rīgas parki atrodas 10 minūšu gājienā no Jūsu mājām, bet līdz Vecrīgai – Latvijas un Eiropas kultūrvēsturiskā mantojuma pērlei – tiksiet 15 minūtēs lēnā solī.

Muzeji un teātri, kino un izklaides centri… Jums nebūs jāuztraucas, ka nokavēsiet izrādi Latvijas Nacionālajā operā, kā arī par to, kur novietot savu transportlīdzekli. 10-15 minūtēs Jūs, mierīgi pastaigājoties, tiksiet līdz jebkuram centrā izvietotam pilsētas teātrim un visām populārākām izklaides vietām.

Sabiedriskā transporta pieturas atrodas 5 minūšu attālumā no Jūsu mājām. Ar autobusu, trolejbusu vai tramvaju līdz jebkurai Rīgas pilsētas daļai var tikt 20-30 minūšu laikā.

Rekonstrukcija:

Daudzdzīvokļu ēkas rekonstrukcija uzsākta 2011.gada vasarā un tās gaitā tiks veikti šādi darbi:

Ēku pamatu un konstrukcijas stiprināšana un nomaiņa

Ēku fasādes pilna rekonstrukcija un logu nomaiņa

Autonomā gāzes apkures mezgla ierīkošana

Apkures, ūdens apgādes un kanalizācijas infrastruktūras, kā arī elektroinstalācijas un zemsprieguma tīklu pilnīga nomaiņa

Jaunu pasažieru liftu uzstādīšana, kāpņu telpas un dzīvokļu ārējo durvju restaurācija

Visi darbi tiks pabeigti 2013.gada sākumā.

Konstruktīvie risinājumi:

Lai daudzdzīvokļu mājai dāvātu jaunu dzīvi un tās iemītniekiem nodrošinātu visaugstāko komforta līmeni, veikti šādi darbi:

Nolemts veikt nokalpojušo koka pārsegumu pilnīgu nomaiņu, uzstādot dzelzsbetona pārsegumus. Pamatojoties uz izpētes rezultātiem un rūpīgiem aprēķiniem, veikti pamatu un sienu speciāli stiprināšanas darbi, pēc kuru pabeigšanas galvenās ēkas visu stāvu vecie pārsegumi tika demontēti un nomainīti.

Daudzdzīvokļu mājas jumta konstrukcija nomainīta un siltināta atbilstoši energoefektivitātes standartiem.

Izbūvētas jaunas liftu šahtas visās ēkās.

Ar pilnu pārliecību var apgalvot, ka mūsu daudzdzīvokļu māja kalpos saviem iemītniekiem vēl vairākus gadu desmitus, izskatoties tikpat krāšņi kā tikko uzcelta un dāvājot estētisku baudu vairākām Rīgas iedzīvotāju paaudzēm un pilsētas viesiem.

Fasādes un logu konstruktīvais risinājums:

Mēs lepojamies ar izvēlēto risinājumu!

Esam nolēmuši pilnībā rekonstruēt ēku fasādes vēsturisko izskatu. Pēc E.Laubes zīmējumiem un vecām bildēm mēs rūpīgi, izmantojot speciāli apstrādātu skārdu, atjaunojam jumta dekoratīvos elementus, atjaunojam laika gaitā zaudētos fasādes elementus, kā arī sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas ekspertiem izvēlamies nacionālā romantisma stilam raksturīgos fasādes toņus.

Visi ārējās fasādes logi tiks rekonstruēti, saglabājot autentiskos dekoratīvos elementus. Logu rekonstrukcijai tiks izmantotas mūsdienu tehnoloģijas, logu rāmjus veidojot no koka (78 mm). Logiem paredzētas divu kameru stikla paketes ar siltuma un skaņas izolāciju.

Iekšpagalma fasādes siltinātas un tajās ir nomainīti visi logi.

Infrastruktūra:

Mūsu daudzdzīvokļu māja ir viena no retajām Rīgas centrā izvietotām mājām, kurai ir autonoms gāzes apkures un ūdens uzsildīšanas mezgls. Pateicoties šim risinājumam ziemas sezonā mājas iemītnieku izmaksas par apkuri būs būtiski zemākas nekā iedzīvotajiem blakus esošajās mājās, kuras ir pieslēgtas pilsētas centrālai apkures sistēmai. Attālināta dzīvokļu gāzes skaitītāju kontroles sistēma ļaus efektīvi kontrolēt siltuma patēriņu katrā dzīvoklī.

Visi ūdens, apkures, elektroinstalācijas un zemsprieguma tīklu maģistrālie vadi izvietoti kāpņu telpās, ārpus dzīvokļiem. Šāds risinājums ļaus efektīvi nodrošināt resursu patēriņa uzskaiti un veikt nepieciešamo maģistrālo vadu remontu.

Daudzdzīvokļu māja tiks aprīkota ar visiem mūsdienu sakaru tīkliem, kabeļtelevīziju un satelīttelevīziju, kā arī ar mūsdienu apsardzes sistēmu – kodu atslēgām un sarunu ierīcēm pie ārējām durvīm, kā arī videonovērošanu.

Stils:



Modern stilā radītie priekšmeti sevī apvieno gan mākslas, gan utilitārās funkcijas, iesaistot mākslas pasaulē visas cilvēces darbības sfēras. Citās valstīs modern stilam ir daudz sinonīmu: ASV – „tiffany” (par godu Tiffany & Co), Francijā – „art nouveau” un „fin de siècle” (burtiskā nozīmē – „gadsimta beigas”), Vācijā – „Jugendstil” (pēc 1896.gada dibināta ilustrēta žurnāla „Die Jugend” , jūgendstils), Austrijā – „Secessionsstil”, Lielbritānijā – „modern style”.

20.gadsimta sākumā Nacionālā Romantisma stils ir izpaudies kā atbildes reakcija uz jūgendstila izpausmēm Rīgas arhitektūrā un ir organiski savienojies ar jūgendstilu, kuram bija raksturīga atteikšanās no visa vecā, neērtā un tikai visa jaunā, praktiskā atzīšana. Tādēļ jau 1905.gadā Rīgā ir parādījušies jaunā stila pirmie paraugi – E. Laubes projektētie darbi. Jaunā stila ēkām bija raksturīgas šādas iezīmes: dabā sastopamu materiālu izmantošana ēkas fasādes dekorām (raupjš akmens, raupjš apmetums utt.), koka elementi, etniskais raksts.

Jaunais stils akcentēja vertikālās līnijas – erkeri, starpstāvu ornaments, vertikāli izstiepti torņi. Latviešu romantisms pilsētas daudzstāvu namu arhitektūrā kļuva par jaunās buržuāzijas finanšu labklājības rādītāju. Var apgalvot, ka šis stils, kurš attīstījās uz nacionālas etnogrāfiskas augsnes, kalpoja namu īpašnieku un komersantu komerciālām interesēm, jo uzskatāmi demonstrēja šī stila ēku īpašnieku stabilu labklājības līmeni.

Vēsture:

Ģertrūdes un Akas ielu krustojums, kur izvietota Ģertrūdes 23/25 daudzdzīvokļu māja, pašreiz atrodas pašā Rīgas centrā. Tomēr, atskatoties vēsturē, redzēsim, ka sākotnēji šī vieta bija tālu no Rīgas centra un ar to ir saistīti vairāki interesanti fakti.

Rīgas pilsēta, līdzīgi daudzām Eiropas pilsētām, kuras radās tirdzniecības ceļu krustpunktos, tika izveidota Daugavas krastā 1201.gadā un daudzus gadsimtus pastāvēja kā cietoksnis.

Apkārt cietoksnim tika būvētas tikai koka mājas, jo atbilstoši cietokšņa nostiprinājuma likumiem priekšpilsētā nedrīkstēja atrasties nekādas akmens ēkas, lai ienaidnieku uzbrukuma gadījumā koka ēkas varētu ātri nodedzināt, atbrīvojot kaujas vietu un neļaujot ienaidniekiem nostiprināties priekšpilsētā. Laika posmā no 1559.gada līdz 1812.gadam Rīgas priek&ˇpilsētas tika nodedzinātas astoņas reizes – ik pēc 30 gadiem.

Tajā laikā Rīgai bija trīs priekšpilsētas:

Jelgavas (Mitavas) – Daugavas kreisajā krastā;

Maskavas – Daugavas labajā krastā – sākot no Marijas ielas un turpinoties pa Maskavas ielu;

Ģertrūdes (vēlāk – Pēterburgas) – no Marijas ielas līdz K.Valdemāra ielai

Aiz Ģertrūdes priekšpilsētas robežas atradās pilsētas ganības un dažas būves. Priekšpilsētu robežas arī tika nostiprinātas ar koka stabiem un dažkārt arī ar ūdens grāvjiem.

XVIII gadsimta pirmajā pusē priekšpilsētas nožogojums tika izvietots mūsdienu Dzirnavu ielā sākot no dzelzceļa, turpinoties līdz Marijas un Blaumaņa ielu krustojumam, tālāk līdz Kr.Barona un Lāčplēša ielu krustojumam, līdz Ģertrūdes un Akas ielu krustojumam (vietā, kur pašreiz atrodas Ģertrūdes 23/25 daudzdzīvokļu māja), un tālāk turpinoties no Ģertrūdes ielas līdz K.Valdemāra ielai, noslēdzot pilsētas nožogojuma otro apli Elizabetes un Pulkveža Brieža ielu krustojumā.

Rīgas priekšpilsētās bija iespējams iebraukt, izmantojot četrus vārtus:

Brīvības ielā – Raunas vārti (vēlāk – Pēterburgas vārti),

Maskavas ielā (Dzirnavu ielas tuvumā) – Jāņa vārti,

K.Valdemāra ielā – Baltie vārti,

Pulkveža Brieža ielā – Ganību vārti.

Sākotnēji Raunas vārti bija izvietoti mūsdienu Ģertrūdes un Brīvības ielu krustojumā (netālu no mūsu daudzdzīvokļu mājas) – tieši šajā vietā sākās ceļš pie Rīgas bīskapa Raunas pils. Akas ielas nosaukums netieši liecina par Raunas vārtu esamību šajā rajonā, jo tieši mūsdienu Ģertrūdes un Akas ielu krustojumā atradās aka, kurā zemnieki smēlās ūdeni savu zirgu dzirdīšanai, ierodoties Rīgas pilsētā..

Tomēr XVIII gadsimta beigās priekšpilsētas pagalmu rajons tika paplašināts, pārceļot priekšpilsētas robežu tālāk no pilsētas centra

Atrodoties pilsētas robežās, no XIX gadsimta vidus šis pilsētas rajons sāka strauji attīstīties, pateicoties tam, ka 1857.gadā Rīgai tika noņemts cietokšņa statuss. Cietokšņa statusa noņemšana deva spēcīgu impulsu Rīgas kā rūpniecības un tirdzniecības centra straujai attīstībai. Ja 19. un 20.gadsimtu mijā Rīga nekļūtu par attīstītu rūpniecības un tirdzniecības centru, kurā strādājošo skaits bija trešais lielākais Krievijas impērijā, tad, iespējams, pašreizējo Rīgas centra rajonu, t.sk. arī Ģertrūdes ielu, joprojām veidotu divstāvu koka mājas. Tomēr Rīga plauka un kļuva bagātāka. Bijušajā Pēterburgas priekšpilsētā, kur pašlaik atrodas Ģertrūdes iela, tika būvētas Eiropas arhitektūras modei atbilstošas jaunas daudzstāvu mūra mājas, t.sk. arī jūgendstilā.

Dzimis 1880.gadā un arhitekta izglītību ieguvis Rīgas Politehniskajā institūtā 1906.gadā, Eižens Laube ir viens no izcilākajiem latviešu arhitektiem un spožākais latviešu nacionālā romantisma stila pārstāvis..

Laube ir Ģertrūdes un Akas ielu krustojumā 1909.gadā uzceltās daudzdzīvokļu mājas autors. Māja ir ieguvusi arī savu nosaukumu – Ķempeļa Nams

Projekta skicēs attēlotā Ķempeļa Nama centrālā torņa siluets atsauc atmiņā vecās latviešu pilis.

Vēlāk, 1912.gadā E.Laube pārbūvēja blakus esošo māju Akas ielā, 8, apvienojot abas mājas vienotā arhitektūras ansamblī

E.Laube savas radošās darbības gados ir radījis vairāk nekā 80 daudzstāvu privātās un publiskās ēkas Rīgā. Pateicoties viņa talantam Rīgas centrs ieguva oriģinalitāti un atpazīstamību. E.Laube ir 200 dažādu arhitektūras darbu, t.sk. arī daudz pazīstamu ēku interjera projektu, autors. E.Laubes darbos ietilpst tādas slavenas ēkas kā Latvijas Saeimas ēka, Latviešu Biedrības nams, Rīgas pils, Ķemeru viesnīca un daudzi citi objekti.

Aktuālie piedāvājumi šajā objektā

Pēc Jūsu meklēšanas kritērijiem netika atrasts neviens nekustamais īpašums

Izveidojiet savu pieprasījumu