+371 67114284

Rīga plāno sakārtot pieeju sadarbībai ar investoriem

Rīga plāno sakārtot pieeju sadarbībai ar investoriem
Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra (RITA) pārskatīs un sistematizēs savu pieeju lēmuma pieņemšanā par sadarbību ar privātiem investoriem, kas vēlas investēt pilsētai nozīmīgos infrastruktūras objektos, informē konsultantu kompānijas "Colliers" pārstāve Anastasija Ruža.
RITA sadarbībā ar SIA "KPMG Baltics" un SIA "Colliers International Advisors" veiks esošo un potenciālo investoru aptauju ar mērķi izprast privātā sektora investoru un attīstītāju viedokli.
Tas tiks darīts esošās Rīgas infrastruktūras attīstības plānošanas sistēmas izvērtējuma ietvaros, lai sniegtu rekomendācijas procesa uzlabošanai, tajā skaitā uz abpusējiem ieguvumiem vērstam sadarbības modelim starp pašvaldību un privātajiem investoriem un citiem uzņēmējdarbības atbalsta instrumentiem.
Konkursa kārtībā izvēlētajam konsultantu tandēmam projekta īstenošanai tiks piesaistīts arī eksperts no Lielbritānijas Dr. Savvas Verdis, kuram ir pieredze vairāku šāda veida projektu izstrādē Eiropā un pasaulē.
"Colliers" Izpētes un konsultāciju departamenta direktors Toms Andersons norāda, ka šobrīd lēmumu pieņemšana saistībā ar investīcijām infrastruktūras objektos sadarbībā ar privātajiem investoriem Rīgā nav sistemātiska.
"Kad uz Rīgu atnāk privātais investors, kas ir noskatījis konkrētu vietu investīcijām, pašvaldībai nav stingru kritēriju, kā pieņemt lēmumu, vai un cik lielā mērā piedalīties ar infrastruktūras objektu attīstību saistītos privātajos projektos," skaidro T.Andersons.
"Sakārtota investīciju vide un skaidri noteikumi ir viens no pamatkritērijiem, kam pievērš uzmanību investori. Tas ļauj sekmīgāk plānot investīcijas un to atdevi ilgtermiņā. Un ieguvēji ir gan investori, gan pilsēta, gan tās iedzīvotāji," norāda Evija Šturca, SIA KPMG Baltics partnere.
Projektu plānots veikt līdz šī gada beigām, lai Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra varētu sākt strādāt pie saistošo noteikumu izstrādes un saskaņošanas procesa virzībai Rīgas domē un VARAM.
Kā ziņots, RITA izveidota 2021.gada 1.aprīlī. Tās galvenais mērķis ir nodrošināt ilgtspējīgu un caurskatāmu investīciju un tūrisma veicināšanu, veidot plaukstošu un ilgtspējīgu vidi uzņēmējdarbības attīstībai, atbalstot esošos investīciju projektus, kā arī piesaistot jaunus, un veicināt tūrisma attīstību un Rīgas starptautisko atpazīstamību.
Rīgas dome RITA direktora amatā šogad iecēla bijušo kustības "Par" biedru Fredi Bikovu.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/riga-plano-sakartot-pieeju-sadarbibai-ar-investoriem-509192
Meklēšana
City Real Estate iesaka
Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā
Riharda Vāgnera iela, 3. stāvs, 2 istabas, 68.00m2
1300.00 EUR 19.12 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā
Jēkaba iela, 2. stāvs, 3 istabas, 137.00m2
1650.00 EUR 12.04 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā
Stabu iela, 6. stāvs, 2 istabas, 104.40m2
350000.00 EUR 3352.49 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu