+371 67114284

Trīs krustojumu pārveidē Melnsila ielā Lidl investēs 400 000 eiro

Trīs krustojumu pārveidē Melnsila ielā Lidl investēs 400 000 eiro
Turpinot darbus pie jaunās “Lidl” veikala ēkas celtniecības Kalnciema ielā, tiek uzsākta projekta otrā kārta – par “Lidl” līdzekļiem pārbūvēs un modernizēs Melnsila ielas krustojumus ar Kristapa ielu, Kalnciema ielu un Kapseļu ielu.
Tiek plānots, ka krustojumu pārbūve ilgs līdz septembrim.
Projekta gaitā šajos trīs krustojumus tiks uzstādīti viedie luksofori satiksmes plūsmas uzlabošanai, ierīkotas un izgaismotas gājēju pārejas, izbūvēta papildjosla labā pagrieziena ērtākai veikšanai virzienā uz centru Melnsila un Kapseļu ielu krustojumā. Krustojumu modernizācijas projektu izstrādāja SIA “Tomus”, bet būvdarbus veiks SIA “Aimasa”. Kopējās “Lidl” investīcijas Melnsila ielas krustojumu modernizācijā un satiksmes plūsmas uzlabošanā pārsniegs 400 000 eiro.
Melnsila un Kapseļu ielas krustojumu pilnībā modernizēs, izveidojot papildjoslu labā pagrieziena ērtākai veikšanai virzienā uz centru. Tiks izveidotas gājējiem drošas pārejas, kuras marķēs ar labi redzamām “zebrām”. Satiksmes plūsmas regulēšanai tiks uzstādīti viedie luksofori. Redzamības uzlabošanai arī uzstādīs jaunus LED gaismekļus. Lietus un sadzīves kanalizācijas vajadzībām pilnīgi no jauna izbūvēs mūsdienīgu noteksistēmu.
Melnsila un Kalnciema ielas krustojuma projekta galvenā daļa šajā krustojumā saistās ar viedo luksoforu sistēmas uzstādīšanu, tā dodot iespējas reāllaikā veikt satiksmes plūsmas kontroli un ātrāk mazināt sastrēgumus šajā ļoti noslogotajā krustojumā. Labākai redzamībai diennakts tumšajās stundās, šeit uzstādīs jaunus LED gaismekļus. Gājēju un riteņbraucēju ērtībai tiks izveidotas gājēju pārejas ar pazeminātajām apmalēm.
Melnsila un Kristapa ielas krustojums tiks pilnībā modernizēts. Apkaimes iedzīvotāju ērtībām šeit izbūvēs drošu gājēju pāreju infrastruktūru ar pazeminātām apmalēm, marķētām pāreju “zebrām” un gājēju luksoforiem. Krustojumā, kas ir svarīgs sabiedriskā transporta satiksmei, uzstādīs viedos luksoforus, lai novērstu sastrēgumu negatīvo ietekmi un satiksmes bloķēšanu krustojumā, tādējādi atvieglojot visu pilsētnieku ērtu un drošu pārvietošanos Āgenskalnā.
Jau vēstīts, ka 2022.gada februārī "Lidl Latvija" sāka darbu pie jauna veikala celtniecības Kalnciema ielā, Rīgā. Plānots, ka "Lidl" veikals tiks atvērts 2023.gadā.
Iepriekš diskusijās ar pilsētplānošanas, arhitektu un satiksmes ekspertiem un apkaimes aktīvistiem veikala ēkas un apkārtējās teritorijas projekts vairākkārt tika pārstrādāts un uzlabots.
"Lidl Latvija" aktīvu darbību Latvijā sāka 2021.gada 7.oktobrī, atverot kopumā 15 mazumtirdzniecības veikalus. "Lidl Latvija" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2021.gada 1.marta līdz šā gada 28.februārim, sasniedza 101,423 miljonus eiro, kamēr kompānijas zaudējumi palielinājās par 3,4% - līdz 53,365 miljoniem eiro.
"Lidl Latvija" reģistrēta 2016.gada oktobrī, un tās pamatkapitāls ir 251,5 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Vācijas "C E - Beteiligungs-GmbH".
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/tris-krustojumu-parveide-melnsila-iela-lidl-investes-400-000-eiro-508249
Search