Zaķusalas un Lucavsalas attīstībā Merks plāno ieguldīt vairāk nekā 260 miljonus eiro

Zaķusalas un Lucavsalas attīstībā Merks plāno ieguldīt vairāk nekā 260 miljonus eiro
Būvniecības un nekustamo īpašumu attīstīšanas uzņēmums SIA "Merks" plāno Zaķusalas un Lucavsalas attīstībā ieguldīt vairāk nekā 260 miljonus eiro, norādīja "Merks" Nekustamo īpašumu attīstības direktors Mikus Freimanis.
Lucavsalas kvartālā celtniecību plānots sākt nākamā gada pavasarī, informēja Freimanis. Plānots, ka piecu gadu laikā tiks pabeigts viss kvartāls, bet projekts dalīsies būvniecības fāzēs un pirmie iedzīvotāji mājokļos varētu ievākties aptuveni 2022.gada vidū. Kopumā projektā būs trīs kārtas.
"Savukārt Zaķusala ir apjomīgs projekts un tas tiks realizēts vismaz 10 kārtās. Infrastruktūru plānojam attīstīt jau šī gada otrajā pusē," informēja Freimanis.
Viņš informēja, ka Lucavsalā "Merks" esošajā zemes īpašumā būs tikai dzīvojamās mājas, ar atbalstošām funkcijām - komercplatībām. Biroju ēkas "Merks" zemes īpašumā Lucavsalā nav plānotas. Savukārt Zaķusalā "Merks" izskata iespēju, ka varētu uzbūvēt arī biroju ēku pie Salu tilta.
Db.lv jau rakstīja, ka vērienīgu apbūvi Zaķusalā plāno SIA "Merks" piederošā SIA "Zaķusala Estates". Tāpat Db.lv vēstīja, ka 2018.gada novembrī SIA «Merks» iecere Lucavsalā 2 hektāru platībā būvēt trīs torņveida daudzdzīvokļu ēkas izpelnījusies Rīgas pilsētas arhitekta kolēģijas pārstāvju nesaudzīgu kritiku un lēmumu projektu būtiski uzlabot.
Kopumā Zaķusalā "Merks" plāno uzbūvēt aptuveni 2500 dzīvokļus, bet Lucavsalā - aptuveni 600 dzīvokļus, skaidroja Freimanis.
Viņš piebilda, ka Lucavsalā "Merks" kopā ar Rīgas pilsētu plāno nonākt pie kvartāla koncepta labākā risinājuma. "Tas nav "Merks" vienpusējs lēmums, jo šis kvartāls ietekmēs Rīgas siluetu, tāpēc ir nozīmīgs. Konsultējamies ar pilsētplānošanas un arhitektūras ekspertiem, pilsētas autoritātēm par konceptu. Galu galā būs nepieciešams Rīgas pilsētas būvvaldes saskaņots mets," pauda Freimanis.
Savukārt Zaķusalā "Merks" šobrīd projektē infrastruktūru un labiekārtojumu, bet vēl nav izstrādāti ēku projekti.
"Ir apstiprināts lokālplāns visai Zaķusalas teritorijai, kas pieder "Merks". Risinām arī dažādus stratēģiskus jautājumus. Šīs abas vietas ir unikālas, līdz ar to projektēšanas darbi ir garāki kā citkārt," piebilda Freimanis.
"Merks" apgrozījums 2018.gadā sasniedza 144,415 miljonus eiro, kas ir par 90,1% vairāk nekā 2017.gadā, taču kompānijas peļņa samazinājās 6,3 reizes un bija 2,469 miljoni eiro.
"Merks" ir Igaunijas "Merko Ehitus" grupas uzņēmums, viens no lielākajiem būvniekiem un nekustamo īpašumu attīstītājiem Latvijā.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/zakusalas-un-lucavsalas-attistiba-merks-plano-ieguldit-vairak-neka-260-miljonus-eiro-494347
Поиск

Разместите свое предложение

Разместить предложение

Запрос предложения

Подать запрос

Получайте предложения на е-мейл

Подписаться
City Real Estate рекомендует
Сдают на короткий срок квартиру в Риге, Центре

Сдают на короткий срок квартиру в Риге, Центре
Улица Гану, 1 этаж, 2 Комнаты, 48.00m2
40.00 EUR 0.83 EUR / m2

Продают квартиру в Риге, Кливерсале

Продают квартиру в Риге, Кливерсале
Улица Кудю, 3 этаж, 4 Комнаты, 243.00m2
650000.00 EUR 2674.9 EUR / m2

Продают дом в Елгавском районе, Елгава

Продают дом в Елгавском районе, Елгава
Улица Росмес, 2 этажей, 5 Комнаты, 160.00m2
125000.00 EUR 781.25 EUR / m2

Все предложения