+371 67114284

Moody’s saglabā Hipotēku bankai noteiktos kredītreitingus

Moody’s saglabā Hipotēku bankai noteiktos kredītreitingus

Jānis Rancāns
Starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody’s Investors Service ir saglabājusi Latvijas Hipotēku un Zemes bankas ilgtermiņa noguldījumu reitingu iepriekšējā Baa3 līmenī, liecina bankas paziņojumus NASDAQ OMX.
Aģentūra saglabājusi arī bankas īstermiņa noguldījumu reitingu iepriekšējā Prime-3 līmenī un finansiālās stabilitātes reitingu E+ līmenī, saglabājot stabilu nākotnes perspektīvu.

Fakts, ka Hipotēku banka pilnībā pieder Latvijas valstij un tai ir būtiska loma kredītresursu novirzīšanā mazo un vidējo uzņēmumu sektorā ir bijis pozitīvs aspekts ilgtermiņa noguldījumu reitinga saglabāšanai, norāda Moody’s.
Jau rakstīts, ka valstij piederošā Hipotēku banka 2010. gadā uzkrājumu dēļ nedrošiem kredītiem cietusi 67,9 miljonu latu zaudējumus, kas ir par 22% mazāki nekā pirms gada.
Bankas peļņa pirms uzkrājumiem un nodokļu nomaksas bija deviņi miljoni latu, bet uzkrājumi izveidoti 76,8 miljonu latu apjomā. Bankas izveidoto uzkrājumu un kredītportfeļa attiecība gada beigās bija 15,6 %. Tomēr 2011.gada janvārī Hipotēku banka strādājusi ar 1,1 miljonu latu pelņu.



Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/finanses/bankas/moody-s-saglaba-hipoteku-bankai-noteiktos-kreditreitingus-241016
Search
City Real Estate recommends
Apartment for rent in Riga, Agenskalns

Apartment for rent in Riga, Agenskalns
Ranka dambis, 16th floor, 2 rooms, 76.50m2
2538.00 EUR 33.18 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Riga center

Apartment for rent in Riga, Riga center
Marijas street, 6th floor, 3 rooms, 74.00m2
850.00 EUR 11.49 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Agenskalns

Apartment for rent in Riga, Agenskalns
Ranka dambis, 5th floor, 2 rooms, 67.80m2
1695.00 EUR 25 EUR / m2

View all offers