+371 67114284

Viļņu apsildīs ar biogāzi

Viļņu apsildīs ar biogāzi

Didzis Meļķis, 2012. gada 24. janvāris
Uz pusi samazināt dabasgāzes īpasvaru Viļņas apkurē ir jaunās biogāzes apkures rūpnīcas mērķis, šodien ziņo pilsētas domes sabiedrisko attiecību nodaļa.
Franču kompānija Dalkia paziņojusi par plānu investēt 500 miljonus litu (99,85 miljoni latu) biogāzes rūpnīcā. Pilsētas mērs Artūrs Zuokas saka, ka šī būs viena no lielākajām tiešajām ārzemju investīcijām Viļņā un Lietuvā kopš 2009. gada.
«Pēc ilgām pārrunām mums ir labas ziņas. Investori pilsētai nav izvirzījuši nekādus nosacījumus,» par projektu saka A. Zuokas. «Viņi pakļausies visām iepirkuma procedūras prasībām. Saražotā biomasa būs daļa no biodegvielas tirgus, ko iedibinās Enerģētikas ministrija.»

Dalkia Austrumeiropas nodaļas prezidents un valdes priekšsēdētājs Žans Sakreste saka, ka biomasas spēkstaciju varēs uzbūvēt trijos gados un darbus varētu sākt jau šā gada beigās. «Tā būs 300 MW rūpnīca, kas spēs segt pusi no pilsētai vajadzīgā siltuma,» projektu raksturo Ž. Sakreste. «Projektā investēt apņēmusies Pasaules banka un ERAB, tomēr šādam ieguldījumam valstī nepieciešams paredzami stabils investīciju klimats,» viņš komentē.
Lielākās nesenās ārvalstu tiešās investīcijas Lietuvā ir sekojošas: Skandinavska Enskilda banken SEB – 81 miljons eiro, Huawei Technologies 23,6 miljoni eiro, Electricite de France EDF 27,6 miljoni eiro. Arī Barclays Bank ir ieguldījuši ap 74 miljoniem, bet Western Union – 12,6 miljonus eiro. Nākamgad Viņā atvērt paredzētājā IKEA veikalā pašreizējās investīcijas tiek lēstas ap 45 miljoniem eiro, paredzot kopējo investīciju apjomu līdz 100 miljoniem, kad veikals tiks nodots ekspluatācijā.
Kopējais ārvalstu tiešo investīciju apjoms Viļņā 2010. un 2011. gadā ir virs 376 miljoniem eiro.


Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/politika/vilnu-apsildis-ar-biogazi-251222
Meklēšana
City Real Estate iesaka
Pārdod komerctelpas Rīgā, Vecrīgā

Pārdod komerctelpas Rīgā, Vecrīgā
13. janvāra iela, 1. stāvs, 5 istabas, 267.90m2
210000.00 EUR 783.87 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Republikas laukums, 6. stāvs, 3 istabas, 200.00m2
2400.00 EUR 12 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Jūrmalā, Jaundubultos

Pārdod dzīvokli Jūrmalā, Jaundubultos
Strēlnieku prospekts, 3. stāvs, 3 istabas, 77.60m2
198000.00 EUR 2551.55 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu