Ventspilī vēsturisku ēku pārtapšanā birojos investēs 1,7 miljonus eiro

Ventspilī vēsturisku ēku pārtapšanā birojos investēs 1,7 miljonus eiro
Ventspils vēsturiskajā centrā esošajās ēkās Pils ielā 45 un 47 aizvadīti spāru svētki - investējot 1,7 miljonus eiro, nākotnē šīs ēkas nodrošinās daudzfunkcionālu biroju telpu funkcijas, ēkā saglabājot arī daļu to interesantās vēstures.
Pils ielas 45 ēku Karls Hilmans uzcēla 1876. gadā pēc Hofmana projekta, to paredzot, kā divstāvu dzīvojamo namu. 1909. gadā ēkas īpašnieks J. Eismonds pēc Vitomska projekta veic otrā stāva pilnīgu izbūvi. Ēkā līdzās dzīvojamām telpām atradās aptieka, smaržu un parfīmu tirgotava, vēlāk tika iekārtots augļu, minerālūdens un limonādes veikals, kā arī Talsu šņabju un liķieru fabrikas noliktavas kroņa monopolpārdotava.
Pils ielas 47 F.Bēberova ēkas īpašumā 20.gs.sākumā atradās gan dzīvojamās telpas, gan dažādas tirdzniecības iestādes – brāļu Cipu lauksaimniecības produkcijas tirgotava, F.Ofkanta zārku veikals, kā arī J.Kaplana zobārstniecības kabinets, kur pēc neilga laika brīvvalsts periodā, abas mājas tika izmantotas kā dzīvojamās mājas. Tomēr aptuveni 1980. gadā, Pils ielas kvartālam nonākot "sanitārajā zonā" iedzīvotāji dzīvojamās ēkas pamazām sāka atstāt. Pēdējās liecības par Pils ielu apdzīvotību 20.g.s. liecina, ka 1994. gadā ēkas tika apdzīvotas.
Objekta darbu pasūtītājs Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde "Komunālā pārvalde". Vecpilsētas ēku pārbūve un teritorijas labiekārtojums tiek veikts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu, projekta nr. 5.6.2.0/18/I/006. Objektu plānots nodot ekspluatācijā 2020.gada otrajā pusē, paredzot uzņēmējdarbības atbalstu informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) komersantiem.Nomas telpu izsoles uzvarētājs ir IKT uzņēmums SIA "TestDevLab", kas plāno radīt 37 darba vietas. Biroju telpu platība būs 831 kvadrātmetri.
Projektu īstenos, piesaistot Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējumu 1,7 miljonu eiro apmērā, kas veido 83,01% no attiecināmajām izmaksām, kā arī Ventspils pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu 292 501 tūkstošus eiro apmērā veidojot 14,07% no attiecināmajām izmaksām, un Valsts budžeta dotāciju 2,93% apmērā jeb 60 926 tūkstošu eiro apmērā.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/foto-ventspili-vesturisku-eku-partapsana-birojos-investes-17-miljonus-eiro-493542
Meklēšana

Piedāvājiet savu īpašumu

Piedāvājiet īpašumu

Izveidojiet savu pieprasījumu

Izveidojiet pieprasījumu

Saņemiet piedāvājumus e-pastā

Pieteikties