+371 67114284

Solis tuvāk Okupācijas muzeja piebūvei

Solis tuvāk Okupācijas muzeja piebūvei

Latvijas Okupācijas muzeja piebūve Nākotnes nams līdz Latvijas simtgadei netiks uzbūvēta, un tagad projekta īstenošana notiek ar citu saukli – nevis «pabeigt Nākotnes namu līdz Latvijas simtgadei», bet «Nākotnes nama pamatakmens ir jāieliek 2018. gadā».

2001. gadā Amerikā dzīvojošais arhitekts Gunārs Birkerts Latvijai dāvināja Okupācijas muzeja pārbūves skices. Pēc viņa ieceres, 1970. gadā būvētā tumšā muzeja ēka jāpapildina ar baltu piebūvi un stikla sienu. Tā būtu simboliska norāde par tumšo pagātni un gaišo nākotni. Pirms diviem gadiem daļa arhitektu iebilda pret Nākotnes nama būvniecību, aicinot saglabāt Okupācijas muzeja ēku pašreizējā veidolā.

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) informē, ka nākamā gada 2. ceturksnī plānots slēgt līgumu par būvdarbiem. Līdz šā gada 29. decembrim piedāvājumus būvdarbu veikšanai iesniegt uzaicināti 14 pretendentu, kuri kvalificējās būvdarbu iepirkuma 1. posmā. VNĪ noteikuši, ka būvdarbu īstenošanas termiņš ir ne ilgāk kā 12 mēnešu no līguma par būvdarbu veikšanu noslēgšanas.

Lai ātrāk varētu realizēt šo projektu, Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriālam, kurā ietilpst Nākotnes nams, tika piešķirts nacionālo interešu objekta statuss. Būvniecības procesa kontrole uzticēta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, tomēr arī ministrija nevarēja panākt Nākotnes nama uzbūvēšanu līdz 2018. gada novembrim - kļuva zināms, ka iesniegtais būvniecības projekts ir nepilnīgs, un tas bija jāpārstrādā. Savukārt pēc būvdarbu uzsākšanas to kontroli veiks Būvniecības valsts kontroles birojs. Tādējādi no Nākotnes nama un memoriāla projekta ir izgriezta Rīgas dome un pašvaldības institūcijas, kam tika pārmesta vilcināšanās, lai varētu īstenot šoruden aizsaulē aizgājušā arhitekta G. Birkerta ieceri.

Jāatgādina, ka Nākotnes nama plānošana sākās jau 2005. gadā, bet kopš 2007. gada ar šo projektu nodarbojas VNĪ. Tā īstenošana bijusi atkarīga no līdzekļu piešķiršanas, precīzāk - nepiešķiršanas. Arī termiņi ir pārcelti vairākas reizes, bet sākotnēji jauno piebūvi vajadzēja pabeigt līdz 2013. gada beigām. Visbeidzot tiek solīts, ka precizēts projekta īstenošanas termiņš būs zināms pēc līguma par būvdarbu veikšanu noslēgšanas.

Meklēšana

Piedāvājiet savu īpašumu

Piedāvājiet īpašumu

Izveidojiet savu pieprasījumu

Izveidojiet pieprasījumu

Saņemiet piedāvājumus e-pastā

Pieteikties
City Real Estate iesaka
Pārdod dzīvokli Jūrmalā, Jaundubultos

Pārdod dzīvokli Jūrmalā, Jaundubultos
Strēlnieku prospekts, 2. stāvs, 3 istabas, 60.60m2
203616.00 EUR 3360 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Āgenskalnā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Āgenskalnā
Raņķa dambis, 5. stāvs, 2 istabas, 67.80m2
1695.00 EUR 25 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā
Riharda Vāgnera iela, 3. stāvs, 2 istabas, 69.00m2
1300.00 EUR 18.84 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Avotu iela, 3. stāvs, 3 istabas, 74.00m2
800.00 EUR 10.81 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Āgenskalnā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Āgenskalnā
Raņķa dambis, 16. stāvs, 2 istabas, 76.50m2
2538.00 EUR 33.18 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Elizabetes iela, 2. stāvs, 3 istabas, 94.90m2
2278.00 EUR 24 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā
Rūpniecības iela, 5. stāvs, 3 istabas, 95.70m2
390000.00 EUR 4075.24 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā
Grēcinieku iela, 2. stāvs, 3 istabas, 96.10m2
1450.00 EUR 15.09 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Rūpniecības iela, 4. stāvs, 3 istabas, 96.10m2
1600.00 EUR 16.65 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā
Jāņa iela, 4. stāvs, 3 istabas, 97.00m2
950.00 EUR 9.79 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu