Parīzes Dievmātes katedrāles galvenā celtne ugunsgrēkā izglābta

Parīzes Dievmātes katedrāles galvenā celtne ugunsgrēkā izglābta
Parīzes Dievmātes katedrāles galvenā celtne ir izglābta pēc stundām ilgas postoša ugunsgrēka dzēšanas šajā slavenajā dievnamā, pirmdienas vakarā paziņoja Parīzes ugunsdzēsēju priekšnieks.
«Mēs varam uzskatīt, ka Dievmātes katedrāles galvenā celtne ir izglābta un saglabāta,» reportieriem pie katedrāles sacīja Parīzes ugunsdzēsēju brigādes priekšnieks Žans Klods Galē.
Viņš piebilda, ka ēkas abi galvenie torņi tagad ir izglābti no aizdegšanās.
Galē arī kā lielu ugunsdzēsēju sasniegumu pieminēja to, ka viņiem ir izdevies novērst liesmu izplatīšanos uz ziemeļu puses zvanu torni un tā katastrofālu sagrūšanu.
Viņš gan atzina, ka uguns ir nopostījusi divas trešdaļas katedrāles jumta seguma, un piebilda, ka ugunsgrēkā ir ievainots viens ugunsdzēsējs.
Galē sacīja, ka ugunsdzēsēji naktī turpinās strādāt, dzesējot izglābto celtni.
Parīzes mērs Anna Idalgo sacīja, ka ir izglābta ievērojamā mākslas darbu un svētlietu kolekcija, kas atradās šajā katedrālē.
Francijas iekšlietu valsts ministrs Lorāns Nuņess sacīja, ka varas iestādes vēl arvien ir «piesardzīgas», bet tagad noskaņotas «daudz optimistiskāk» nekā pirms tam pirmdienas vakarā.
Francijas prezidents Emanuels Makrons, pirmdienas vakarā apmeklējot notikuma vietu, sacīja, ka «ļaunākais ir novērsts», pateicoties ugunsdzēsējiem. Viņš arī solīja, ka «mēs kopā atjaunosim Dievmātes katedrāli», piesaistot «vislabākos talantus».
«Tas, kas šovakar notika Parīzē un Dievmātes katedrālē, ir briesmīga traģēdija,» teica Makrons.
«Ļaunākais ir novērsts, pat ja cīņa vēl nav pilnīgi uzvarēta un dažas nākamās stundas būs grūtas.»
Makrons nosauca šo dievnamu par «mūsu dzīves epicentru» un katedrāli «visiem frančiem» – gan ticīgajiem, gan neticīgajiem. Viņš arī sacīja, ka «no rītdienas» (otrdienas) nāks klajā ar starptautisku aicinājumu atjaunot šo iemīļoto baznīcu.
«Un mēs atjaunosim Dievmātes katedrāli, jo to gaida franči,» sacīja Makrons.
Francijas miljardieris Fransuā Pino otrdienas naktī solīja ziedot 100 miljonus eiro katedrāles atjaunošanai.
Jau ziņots, ka pirmdienas pēcpusdienā Parīzes Dievmātes katedrālē izcēlās ugunsgrēks. Liesmas apņēma tās jumtu, un ugunsgrēka rezultātā sabruka katedrāles torņa 93 metrus augstā smaile, kas bijusi pārāk augsta, lai ugunsdzēsēji varētu to dzēst.
Francijas Iekšlietu ministrija paziņoja, ka cīņai ar ugunsgrēku mobilizēti 400 ugunsdzēsēji.
Parīzes mēra vietnieks Emanuels Greguārs pavēstīja, ka katedrāle ir cietusi milzīgus postījumus. Pēc viņa teiktā, ārkārtas dienestu darbinieki cenšas glābt mākslas darbus katedrālē.
Katedrāles preses pārstāvis paziņoja, ka deg visa katedrāles koka iekšiene un, visticamāk, tiks iznīcināta.
Kā norādīja ugunsdzēsības dienests, ugunsgrēka izcelšanās varētu būt saistīta ar veiktajiem renovācijas darbiem. Parīzes prokuratūra sākusi izmeklēšanu par ugunsgrēka izcelšanos.
Policija pavēstīja, ka neviens cilvēks ugunsgrēkā nav gājis bojā.
Raksta pilno versiju var aplūkot: http://www.db.lv/zinas/parizes-dievmates-katedrales-galvena-celtne-ugunsgreka-izglabta-486260
Meklēšana
City Real Estate iesaka
Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Rūpniecības iela, 1. stāvs, 2 istabas, 42.00m2
420.00 EUR 10 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā
Raiņa bulvāris, 4. stāvs, 5 istabas, 160.00m2
315000.00 EUR 1968.75 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecmīlgrāvī

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecmīlgrāvī
Anitas iela, 1. stāvs, 2 istabas, 62.30m2
260.00 EUR 4.17 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu