Nekustamo īpašumu attīstītājs: Rīga no krīzes atkopjas lēnāk

Nekustamo īpašumu attīstītājs: Rīga no krīzes atkopjas lēnāk

Nekustamā īpašuma tirgus līdz galam vēl nav atkopies, Rīgā tas atgūstas krietni lēnāk nekā Tallinā vai Viļņā

Tā intervijā laikrakstam Dienas Bizness norāda Pro Kapital Grupp vadītājs Paolo Mikeloci (Paolo Michelozzi), tajā pašā laikā piebilstot, ka ekonomiskie indikatori ir pozitīvi, kas vieš pārliecību, ka arī Rīgā tuvākajā nākotnē būs labāka tirgus situācija.

Nav vienkāršs tirgus

Pašlaik šīs nekustamā īpašuma kompāniju grupas portfelī ir attīstības projekti 100–130 miljonu eiro vērtībā visās trijās Baltijas valstīs. Pēc krīzes uzņēmums aktīvāk darbojies kaimiņvalstīs, taču šogad, pēc ilgāka pārtraukuma, tas ir pabeidzis augstvērtīgu dzīvojamo māju River Breeze Residence Klīversalā. Sākt jebkādu jaunu projektu pēc krīzes bija izaicinoši, atzīst P. Mikeloci. Klīversalas kvartāla attīstību uzņēmums ir sācis virzīt jau pirms krietna laika. «Tas ir mūsu nozīmīgākais projekts, mums ir jābūt ļoti uzmanīgiem, lai to attīstītu labākajā iespējamā veidā, lai projekts atbilstu visām tām prasībām, ko izvirza pilsēta. Tad, kad redzējām, ka varam sasniegt labus rezultātus, ka detālplānojums ir optimāls, sākām, un esam apmierināti ar panākto rezultātu. Protams, tam, ka projekts nāca tik ilgi, ir saistība arī ar kopējo situāciju nekustamā īpašuma tirgū,» viņš piebilst. Pašlaik šajā projektā ir pārdota aptuveni 1/3 apartamentu.

Mājokļu tirgus Rīgā joprojām, viņaprāt, nav vienkāršs, nav tik daudz darījumu, cik varētu būt šāda lieluma pilsētā. «Man ir ilgu gadu pieredze mājokļu attīstīšanas biznesā. Tieši psiholoģiskie aspekti ļoti bieži ietekmē norises tirgū. Krīze būtiski ir ietekmējusi cilvēkus, krietni spēcīgāk nekā Igaunijā vai Lietuvā, tāpēc tur tirgus atgūstās straujāk,» pieļauj P. Mikeloci.

Nākotne viņam rādās gaišās krāsās, tāpēc kompānija turpina investēt jaunos projektos. «Mēs pat šobrīd raugāmies pēc jaunām iespējām, meklējam jaunus zemes gabalus attīstībai. Noteikti esam pozitīvi noskaņoti attiecībā uz ekonomisko attīstību un nākotni visās trijās Baltijas valstīs,» viņš uzsver.

Šobrīd gana aktīvi tirgus dalībnieki ir jaunās ģimenes un viena cilvēka mājsaimniecības. Tas, kas varētu mainīties, izņemot īpašus projektus, kāds, kompānijas ieskatā, ir arī River Breeze, – vidusmēra pircēju dzīvokļi kļūs mazāki. Cilvēki varētu dot priekšroku kompaktākiem mājokļiem, taču tiem ir jābūt labās vietās un ar kvalitatīvu apdari, – to jau var redzēt citās pilsētās. Vaicāts, kas šobrīd ir nozīmīgākais izvēles kritērijs, pērkot dzīvokli, viņš uzsver, ka šajā biznesā nekas nav mainījies – noteikti tā ir īpašuma atrašanās vieta. Svarīgāks kļūst ēku tehnoloģiskais aprīkojums, novērtētas tiek arī zaļās idejas un risinājumi. «Protams, vairumam pircēju nozīmīga ir vidējā pirkuma cena,» atzīst P. Mikeloci.

Meklēšana