Energoefektivitātes informācijas centrā konsultēs par mājokļu siltināšanu
LETA
Rīgā, Brīvības ielā 49/53, ceturtdien atklāts Rīgas Energoefektivitātes informācijas centrs, kurā rīdzinieki varēs saņemt izsmeļošu informāciju par to, kā siltināt savu mājokli.
«Pa četriem gadiem mums Rīgā beidzot ir parādījusies viena vieta, kur cilvēks vai dzīvokļu īpašnieku biedrība var atnākt un saņemt ļoti kvalitatīvu, apjomīgu un detalizētu konsultāciju par to, kā jānotiek siltināšanas procesam - kā tas sākas, cik izmaksā, kur ņemt finansējumu, kādi dokumenti jāgatavo un kur jāiesniedz, un ko sagaidīt pēc tam, kad šis process noslēgsies,» aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko (LPP/LC).
Centra vadītājs būs Jurijs Golonovs, kurš vienlaikus strādā arī Rīgas Enerģētikas aģentūrā par energoefektivitātes informācijas centra vadītāju. «Viņš pārzina šo jomu labāk nekā jebkurš cits pašvaldībā,» teica Stepaņenko.
Kopumā informācijas centrā, ieskaitot vadītāju, strādās divi cilvēki. Centrs strādās katru darba dienu no plkst.9 līdz 17 Brīvības ielā 49/53 otrajā stāvā.
Lai atvērtu šo centru, pašvaldība veikusi telpu remontu, iegādājusies mēbeles un aprīkojumu un izveidojusi informatīvos materiālus, kas kopumā Rīgas domei izmaksājis nepilnus 9000 latu, pastāstīja Stepaņenko.
Kā ziņots, Rīgas Energoefektivitātes informācijas centrs darbosies pie pašvaldības aģentūras «Rīgas Enerģētikas aģentūra» (REA). Tas domāts visiem iedzīvotājiem, kas vēlas iegūt informāciju par aktuāliem enerģētikas jautājumiem, it īpaši par māju siltināšanu un citiem energoefektivitātes pasākumiem.
REA ir Rīgas domes izveidota pašvaldības iestāde, kas nodrošina energoapgādes attīstības un energoefektivitātes paaugstināšanas vadību un koordināciju pašvaldībā, veido atbilstošas koncepcijas, programmas un projektus, īsteno to ieviešanas uzraudzību, kā arī veicina informācijas pieejamību iedzīvotājiem.
Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.apollo.lv/portal/ipasums/articles/254152