Daugavas stadiona ledus halles spāru svētki

Daugavas stadiona ledus halles spāru svētki
Daugavas stadiona ledus hallei, kuras būvniecība izmaksās vairāk nekā 10 miljonus eiro, nosvinēti spāru svētki.
Daugavas ledus halles būvniecība tika uzsākta 2020.gada sākumā, līdz šim ir pabeigti gandrīz visi betonēšanas darbi, uzstādītas dzelzbetona metāla konstrukcijas, uzsākti jumta nesošā profila un montāžas darbi, turpinās fasādes sendvičpaneļu montāžas darbi, tiek mūrētas tehniskās telpas, uzsākti ūdens kanalizācijas un siltummezglu izbūves darbi.
Būvniecības termiņi ir saspringti, jo ledus halle ekspluatācijā jānodod līdz 2021.gada martam, lai jau maijā tajā varētu norisināties Pasaules čempionāts hokejā vīriešiem.
Ledus halle būs divos stāvos ar kopējo platību 9526 m2, paredzot tajā divus ledus laukumus hokejam un dažādu disciplīnu slidošanai. Halles 1.stāvs tiks aprīkots ar sportistu ģērbtuvēm, kafejnīcu un trenažieru zāli, 2.stāva līmenī atradīsies skatītāju tribīnes, biroja telpas un tehniskās telpas. Ledus halle būs piemērota arī kultūras pasākumiem un pulcēšanās vieta Dziesmu un deju svētku dalībniekiem.
Lai gan sākotnēji ledus halles būvniecība aizkavējās, jo iepirkuma procesa laikā tika noraidīts piedāvājums, kas gandrīz divas reizes pārsniedza pieejamo finansējumu, šobrīd, neskatoties uz Covid-19 ierobežojumiem, būvniecība noris atbilstoši plānotajam.
Daugavas ledus halles būvdarbus veic SIA "ARMS Group" un OÜ "RTS Infraehitus", būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību SIA "Ozola&Bula, arhitektu birojs", būvprocesu vadību un būvuzraudzību nodrošina SIA "CMB".
Daugavas stadiona teritorija līdz 2022.gadam tiks pilnībā atjaunota un izveidota par modernu kultūras un sporta kvartālu Grīziņkalnā. Pirmajā attīstības posmā tika rekonstruēta centrālā tribīne un no jauna uzbūvētas dienvidu un ziemeļu tribīnes.
Otrais attīstības posms paredz ledus halles, vieglatlētikas manēžas ar multifunkcionalitāti būvniecību, kā arī sporta laukumu rekonstrukciju un kopējo teritorijas labiekārtojumu.
Sadarbības partneris Rīgas domes Satiksmes departaments projekta ietvaros ir pabeidzis Daugavas stadionam pieguļošo ielu Augšielas, Ata ielas un Vagonu ielas rekonstrukciju, turpinās darbi pie Augusta Deglava pārvada rekonstrukcijas, lietus ūdens kolektora izbūves un satiksmes uzlabošanas pasākumiem.
Visi darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta "Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē" ietvaros. Projektu īsteno VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions".
Kopējais projekta finansējums ir 67 560 868 eiro, t.sk. , ERAF finansējums 39 931 548 eiro, valsts budžeta finansējums 5 546 744 eiro, pašvaldības finansējums 1 500 000 eiro, privātais finansējums 1 725 134 eiro un neattiecināmās izmaksas 18 857 439 eiro.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/foto-daugavas-stadiona-ledus-halles-sparu-svetki-499254
Meklēšana