+371 67114284

Daugavas krastmalā Rīgā piedāvā ierīkot saulrieta vērošanas tribīnes

Daugavas krastmalā Rīgā piedāvā ierīkot saulrieta vērošanas tribīnes
MadCity Rīga rīkotajā ideju konkursā par Daugavas krastmalas izmantošanu žūrija galvenajai balvai – 1000 eiro- nominējusi Ievas Vītolas Deusas projektu “Saulrieta vērošanas tribīnes”.
Tribīnes iemēģināt Rīgas iedzīvotāji un viesi varēs jau šogad, pilsētplānošanas pasākuma MadCity norises laikā augustā un septembrī.
Ideju konkursa mērķis bija atrast jaunas un neparastas idejas krastmalas izmantošanai, kuras veicinātu aktīvu Daugavas krastmalas izmantošanu Rīgas centrālajā daļā, tai skaitā uzturēšanos krastmalā.
"Iesniegtie 105 ideju projekti skaidri apliecina, ka esam radoša sabiedrība un arī paši gatavi rūpēties par sev labvēlīgu dzīves telpu. Priecē ideju daudzveidība un mērogs. Fakts, ka daļa no idejām papildina viena otru, liecina par to, ka sabiedrībai ir vienota vīzija par to, ko tā vēlētos redzēt Daugavā un tās krastos Rīgā. Savietojot visas šīs idejas kopā, Rīga tiešām iegūtu Ziemeļeiropā unikālu pastaigu un atpūtas vietu. Par to, kādā veidā notiks konkursa “Atlūzusī krastmala” ideju “krustošana”, kur tiks uzstādītas Saulrieta vērošanas tribīnes, kādas vēl aktivitātes paredzētas augusta un septembra mēnešos, informēsim plašāku sabiedrību 27. jūlijā uz kuģa “Rīgas pērle” (pietauvots zem Vanšu tilta), galvenās balvas pasniegšanas ceremonijā," atklāj Neils Balgalis, pilsētplānotājs, MadCity Rīga organizators.
Konkursa “Atlūzusī krastmala” žūrija, kurā strādāja Neils Balgalis (pilsētplānotājs), Andris Klepers (Vidzemes augstskolas profesors, pētnieks), Juris Poga (arhitekts), Dina Suhanova (arhitekte) un Pauls Timrots (žurnālists), atzīst, ka vērtēšanas darbs nebija no vieglajiem, jo bija jāizvērtē ideju nozīmība sabiedriskam labumam un iespēja bez lieliem ieguldījumiem to īstenot.
Peldošie pontoni ar laivu piestātnēm, restorāniem un kafejnīcām, idejas aktīvai atpūtai krastmalā, piknika vietas, krastmalas izgaismošana nakts laikā un apzaļumošana, dejas pie Daugavas un mākslinieku izstādes. Dalībnieki vēlētos redzēt arī Daugavā peldošās pirtis, pašapkalpošanās laivu stendus un ūdens taksometrus mobilitātes punktos, dažādus peldobjektus/platformas un zaļās terases, peldbaseinu (kā Helsinkos un Daugavpilī).
Ideju iesniedzēji bija pamanījuši arī mazās iejaukšanās un uzlabojumus, kas ir svarīgi pilsētas dzīvē un savienojumā ar ūdeni. Tika uzsvērta arī Rīgas domes loma – atļaut komercdarbību krastmalā, izsludinot nomas tiesības konkrētai uzņēmējdarbībai Daugavas krastos. Vairāki dalībnieki saskatīja arī Zaķusalas unikālās iespējas parka izveidei, kempinga izveidei un brīvdabas kino.Vairākas idejas finālā asi konkurēja par galveno balvu, tomēr žūrija to piešķīra Ievas Vītolas Deusas idejai “Saulrieta vērošanas tribīnes jeb RIETA VIETA”.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/daugavas-krastmala-riga-piedava-ierikot-saulrieta-verosanas-tribines-503695
Meklēšana
City Real Estate iesaka
Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Krišjāņa Valdemāra iela, 1. stāvs, 2 istabas, 54.00m2
360.00 EUR 6.67 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Rīgā, Šampēterī-Pleskodālē

Pārdod dzīvokli Rīgā, Šampēterī-Pleskodālē
Jūrkalnes iela, 4. stāvs, 4 istabas, 286.60m2
324558.00 EUR 1132.44 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā
Rūpniecības iela, 3. stāvs, 2 istabas, 69.00m2
173000.00 EUR 2507.25 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu