+371 67114284

Aicina zemes lietotājus izmantot ieguldītos privatizācijas sertifikātus

Aicina zemes lietotājus izmantot ieguldītos privatizācijas sertifikātus

Elīna Pankovska
Līdz augusta beigām lauku apvidus zemes lietotājiem būs atkārtota iespēja iesniegt iesniegumu lēmumu saņemšanai par zemes piešķiršanu īpašumā par samaksu kādā no Valsts zemes dienesta (VZD) klientu apkalpošanas centriem.
Ja tas noteiktajā termiņā netiks izdarīts, zemes lietotāji lauku apvidos un pilsētās zaudēs pirms zemes kadastrālās uzmērīšanas veiktajā priekšapmaksā ieguldītos privatizācijas sertifikātus.

Pēc lēmuma saņemšanas, zemes izpirkuma līgums ar Latvijas Hipotēku un zemes banku ir jānoslēdz līdz šī gada 30.decembrim.
Līdz 1.jūlijam VZD reģionālajās nodaļās iesniegumus zemes piešķiršanai īpašumā par samaksu bija iesnieguši 43 no 667 lauku zemes lietotājiem par 100 zemes vienībām. No 1.jūnija līdz 1.jūlijam, atbilstoši Latvijas Hipotēku un zemes bankas sniegtajai informācijai, līgumus par zemes izpirkšanu bija noslēguši tikai 59 no 7 tūkst. zemes lietotāju.
Iesniegumu lēmuma pieņemšanai var iesniegt tie lauku zemes lietotāji, kuri līdz 2008.gada 1.septembrim ir pārskaitījuši privatizācijas sertifikātus Latvijas Hipotēku un zemes bankai par īpašumā iegūstamo zemi un līdz 2010.gada 31.augustam ir iesnieguši izpirkšanai pieprasītās zemes robežu plānu reģistrācijai Kadastrā.
Savukārt pilsētās - tie dzīvojamo ēku īpašnieki vai augļu dārzu lietotāji, kuri līdz 2008.gada 1.septembrim ir iesnieguši pilsētas zemes komisijā apliecinājumu par priekšapmaksas veikšanu privatizācijas sertifikātos un līdz 2009.gada 31.augustam reģistrējuši zemes robežu plānu Kadastrā.



Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/ipasums/nekustamais-ipasums/aicina-zemes-lietotajus-izmantot-iegulditos-privatizacijas-sertifikatus-241790
Meklēšana
City Real Estate iesaka
Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Avotu iela, 2. stāvs, 3 istabas, 77.00m2
800.00 EUR 10.39 EUR / m2

Pārdod māju Aizkraukles rajonā, Jaunjelgava

Pārdod māju Aizkraukles rajonā, Jaunjelgava
Jelgavas iela, 2 stāvi, 7 istabas, 311.00m2
22000.00 EUR 70.74 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Rīgā, Ziepniekkalnā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Ziepniekkalnā
Ziepniekkalna iela, 6. stāvs, 3 istabas, 133.00m2
265000.00 EUR 1992.48 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu