2008.gada nekustamā īpašuma krīze un Covid-19

2008.gada nekustamā īpašuma krīze un Covid-19
Salīdzināsim 2008.gada nekustamā īpašuma krīzi ar šobrīd jau esošo, bet vēl vairāk briestošo Covid-19 krīzi.
2008.gada nekustamā īpašuma krīzi teorētiski varēja paredzēt, ņemot vērā, ka ASV jau no 2004.gada nekustamā īpašuma tirgus cenas arvien auga un auga, radot burbuli, tādējādi iespaidojot arī visas pasaules nekustamā īpašuma tirgus stabilitāti. Tomēr tāpat kā 2008.gada nekustamā īpašuma krīze Latvijā kopumā atnāca negaidīti, tāpat arī Covid-19 izraisīja nestabilitāti burtiski pāris dienu laikā.
Tāpat kā 2008.gadā arī pašreiz daudzi īpašumu pārdevēji gaida situācijas uzlabošanos, bet būsim godīgi pret sevi - jāapzinās, ka viss neatrisināsies, sākot ar 14.aprīli. Visticamāk, krīzes seku lēna atrisināšanās varētu sākties ātrākais pēc diviem gadiem, un pilnībā atgūsim ekonomisko stabilitāti, skatoties vismaz piecu gadu periodā.
Kā rīkoties sāpīgi, bet gudri pašreizējā situācijā?
Ņemot vērā, ka esam nekustamā īpašuma krīzes sākuma posmā, ieguvēji būs īpašumu pārdevēji, kuri apzinās pašreizējo situāciju, sāk rīkoties tagad, un samazina īpašuma cenas jau ar šodienu.
Ņemot vērā 2008.gada krīzi, lielākā daļa īpašuma pārdevēju sāks piedāvāt savus īpašumus par pazeminātām cenām aptuveni pusgadu no krīzes sākuma. Un šajā brīdī jūs kā īpašuma pārdevējs konkurēsiet ar simtiem citu līdzvērtīgu īpašumu, kuriem būs stipri samazinātas cenas. Protams, īpašumus šajā krīzes perioda laikā labāk vispār netirgot, ja jums ir tādas iespējas - esat gatavi gaidīt krīzes beigas un lēnu cenu atkal celšanos.
Savukārt īpašumu pircējiem, kuriem ir iekrājumi vai kurus nav tiešā veidā skārusi šī Covid-19 krīze, ir lielisks laiks, lai iepirktos, jo šajā brīdī nekustamā īpašuma tirgū ir sācies atlaižu laiks, kas dod iespēju lieliskām investīcijām.
Pircējiem gan vajadzētu saprast, ka cenu kritums var būt ļoti ievērojams, bet ir kāda cenu robeža, kura netiks šķērsota. Bieža pircēju kļūda ir gaidīt uz cenu maksimālu krišanos, jo var sagaidīt arī to, ka šis īpašums tiek noņemts no pārdošanas vai arī sagaidīt krīzes beigas un cenu celšanos, kad noteicējs atkal būs īpašuma pārdevējs.
Šis nedrīkst būt alkatības laiks gan no īpašumu pārdevēju puses, gan no pircēju puses. Šī krīze - tāpat kā visas iepriekšējās - daudziem aizvērs durvis, savukārt citiem atvērs.
Raksta pilno versiju var aplūkot:
https://www.db.lv/zinas/2008gada-nekustama-ipasuma-krize-un-covid19-495699
Meklēšana
City Real Estate iesaka
Pārdod komerctelpas Rīgā, Centrā

Pārdod komerctelpas Rīgā, Centrā
Dzirnavu iela, 1. stāvs, 1 istabas, 6.40m2
6400.00 EUR 1000 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Jāņa Daliņa iela, 15. stāvs, 2 istabas, 43.00m2
500.00 EUR 11.63 EUR / m2

Izīrē māju Jūrmalā, Mellužos

Izīrē māju Jūrmalā, Mellužos
Mežsargu iela, 2 stāvi, 3 istabas, 80.00m2
1300.00 EUR 16.25 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu