Uzņēmējs kritizē VNĪ cenu politiku,kuras dēļ telpas ar potenciālu stāv tukšas

Uzņēmējs kritizē VNĪ cenu politiku,kuras dēļ telpas ar potenciālu stāv tukšas
Daugavpils mūzikas klubs un bārs «Artilērijas pagrabi» vēlas paplašināties, taču to liedz nesamērīgi augsta telpu nomas maksa, Db.lv pastāstīja «Artilērijas pagrabi» saimnieks Andrejs Faibuševičs.
Uzņēmējs norādīja, ka vēlējies nomāt telpas Rīgas ielā 22, Daugavpilī no VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ), kas atrodas blakus «Artilērijas pagrabiem», lai mūzikas klubu un bāru varētu paplašināt, taču saskāries ar viņam neizprotami augstu telpu nomas maksu. Iepriekš šajās telpās atradies bārs «Vikings».
«VNĪ absolūti nejēdzīgās cenu politikas dēļ tukšas un neizmantotas stāv telpas ar potenciālu. Lūk tā, manuprāt, ir problēma, vienkārši tā ir sanācis, ka es to labi pārzinu.Un šīs telpas tā arī stāvēs tukšas, jo ar šādu pieeju neviens tajās neieguldīs ne centa,» komentēja A.Faibuševičs.
Viņš paskaidroja, ka starp «Artilērijas pagrabu» esošajām telpām un tām, ko uzņēmējs vēlētos nomāt, ir eksistējošas durvis un tehniski telpu apvienošanai šīs durvis ir no abām pusēm jāatbrīvo un jāsāk lietot. Viņa plānos bija šo savienojumu uzlabot un paplašināt klientu ērtībām.
Viņaprāt, tieši nesamērīgi augstās telpu nomas maksas dēļ līdz šim izsolei neviens nav pieteicies.
Kā biznesa portālam Db.lv pastāstīja VAS «Valsts nekustamie īpašumi» NĪ Iznomāšanas un pārdošanas pārvaldes direktore Anita Feldmane, tad telpām Rīgas ielā 22 ir notikušas vairākas izsoles un telpas patreiz nav nosolītas.
Viņa norādīja, ka iepriekšējā nomnieka nomas maksa bija 2,50 eiro kvadrātmetrā, ieskaitot iekļautu apsaimniekošanu. Šobrīd publicēta nomas tiesību izsole par nomas cenu - 2 eiro kvadrātmetrā. Papildus nomas maksai jāmaksā nekustamā īpašuma apsaimniekošanas maksājumi 0,93 centi par kvadrātmetru mēnesī, nekustamā īpašuma nodoklis 0,28 eiro kvadrātmetrā mēnesī un nekustamā īpašuma apdrošināšanas maksājumi 0,02 eiro par kvadrātmetru mēnesī. VNĪ pārstāve norādīja, ka izmaksas var tikt precizētas pie līguma slēgšanas.
Uz jautājumu, vai telpu nomas maksu iespējams samazināt A.Feldmane norādīja: «VNĪ nomas maksas politiku un minimālās nomas maksas, ko varam piemērot, nosaka likums. Vienlaikus VNĪ vēlas sakārtot īpašumus, kas nav nepieciešami valsts funkciju veikšanai un meklē veidus, kā iznomāt vai pārdot īpašumus par abpusēji izdevīgiem nosacījumiem un tirgum atbilstošu, ekonomiski pamatojamu cenu, lai ieguvēji ir visi - gan valsts, kas atbrīvojas no nevajadzīga īpašuma, gan īpašumu iznomātājs/pircējs. Piemēram, šobrīd VNĪ strādā arī pie risinājuma, lai īpašumiem, kas atrodas pagrabos, varētu piemērot citu nomas maksas aprēķina formulu. Aicinām interesentu vērsties pie VNĪ uz izsoles sludinājumā norādīto tālruņa numuru, lai apspriestu sadarbības iespējas.»
Līgums ar iepriekšējo telpu nomnieku SIA «Elektro D» Rīgas ielā 22 tika izbeigts nomas un komunālo maksājumu parāda dēļ.
Raksta pilno versiju var aplūkot: http://www.db.lv/zinas/uznemejs-kritize-vni-cenu-politikukuras-del-telpas-ar-potencialu-stav-tuksas-488838
Search