+371 67114284

Spānijas salai elektrību pilnībā nodrošinās vējš un ūdens

Spānijas salai elektrību pilnībā nodrošinās vējš un ūdens

Lelde Petrāne, 2014. gada 30. aprīlis

Mazākā un vismazāk zināmā Spānijas Kanāriju sala El Hierro gatavojas kļūt par pirmo salu pasaulē, kura būs pilnībā enerģētiski pašpietiekama, pateicoties ūdenim un vējam, ziņo AFP. 

Atlantijas okeāna vulkāniskās izcelsmes salā jūnija beigās tiks atklāts vēja parks. Tā piecām turbīnām, kas atradīsies El Hierro ziemeļaustrumos, kopējā jauda būs 11,5 megavati - vairāk nekā pietiekami, lai apmierinātu salas 10 000 iedzīvotāju un ūdens atsāļošanas staciju pieprasījumu.

Lai arī citas salas pasaulē ar enerģiju apgādā gan saule, gan vējš, eksperti norāda, ka El Hierro ir pirmā, kurai šādas elektroenerģijas piegāde būs pastāvīga - bez pieslēguma citam elektroenerģijas tīklam.

El Hierro plāni vides jomā ir iespaidīgi. Tā arī vēlas nodrošināt, ka līdz 2020. gadam visus tās 6000 transportlīdzekļus darbina elektrība. Tas tikšot panākts, sadarbojoties ar Renault-Nissan aliansi.

Search
City Real Estate recommends
Apartment for rent in Riga, Riga center

Apartment for rent in Riga, Riga center
Lacplesa street, 2th floor, 2 rooms, 50.00m2
600.00 EUR 12 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Riga center

Apartment for rent in Riga, Riga center
Vidus street, 2th floor, 4 rooms, 86.00m2
750.00 EUR 8.72 EUR / m2

Apartment for sale in Jurmala, Jaundubulti

Apartment for sale in Jurmala, Jaundubulti
Strelnieku prospekts, 2th floor, 3 rooms, 60.60m2
203616.00 EUR 3360 EUR / m2

View all offers