+371 67114284

Šogad vērojams pabeigto mājokļu skaita pieaugums

Šogad vērojams pabeigto mājokļu skaita pieaugums

Nekustamā īpašuma tirgus aktivitāte saglabājas augsta, jaunākajā Makroekonomisko norišu pārskatā norāda Latvijas Bankas eksperti.

Nozares pievienotā vērtība 2018. gada 3. ceturksnī salīdzinājumā ar 2. ceturksni pieauga par 7.4%. Zemesgrāmatā reģistrēto nekustamā īpašuma pirkuma darījumu skaits 3. ceturksnī palielinājās otro ceturksni pēc kārtas. Attīstītājiem reaģējot uz tirgus pieprasījumu, 2018. gadā plānots uzbūvēt vairākus budžeta klases dzīvojamo māju projektus, un 2018. gada pirmajos deviņos mēnešos vērojams pabeigto mājokļu skaita pieaugums.

Dati par izsniegtajām būvatļaujām liecina par gaidāmu turpmāku pieaugumu. Nekustamā īpašuma uzņēmumu ieskatā tam vajadzētu mazināt piedāvājuma trūkumu. Nekustamā īpašuma uzņēmumu publiskotā informācija par darījumu ar sērijveida dzīvokļiem cenām augustā un septembrī liecina, ka to gada kāpuma temps turpināja samazināties, tuvojoties 5% (2017. gadā vidēji virs 9%).

Papildus spēcīgajam tirgus pieprasījumam nozares attīstību varētu stimulēt politikas iniciatīvas, piemēram, ilgstoši stagnējošo dzīvokļu īres tirgu varētu iekustināt minētā finansējuma iespēja pašvaldību īres dzīvokļu būvei, kā arī īrnieku un izīrētāju attiecību sakārtošana, uzlabojot likumprojektu «Dzīvojamo telpu īres likums», kurš tiek gatavots 2. lasījumam Latvijas Republikas Saeimā

Search
City Real Estate recommends
Commercial premises for sale in Riga, Vecriga (Old Riga)

Commercial premises for sale in Riga, Vecriga (Old Riga)
13. janvara street, 1th floor, 5 rooms, 267.90m2
210000.00 EUR 783.87 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Vecriga (Old Riga)

Apartment for rent in Riga, Vecriga (Old Riga)
Miesnieku street, 1th floor, 4 rooms, 192.00m2
4992.00 EUR 26 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Riga center

Apartment for rent in Riga, Riga center
Stabu street, 1th floor, 3 rooms, 105.70m2
1800.00 EUR 17.03 EUR / m2

View all offers