+371 67114284

Šogad HES saražo vairāk elektroenerģiju nekā parasti

Šogad HES saražo vairāk elektroenerģiju nekā parasti

Kā liecina AS „Latvenergo” Tirdzniecības attīstības daļas vadītāja Gata Junghāna analīze par elektroenerģijas tirgu un ražošanu maijā aprīlī Latvijā saražots par 50% vairāk elektroenerģijas nekā patērēts.

Aprīlī Latvijā elektrostacijas saražoja 820 GWh elektroenerģijas, kas ir par 50% vairāk nekā Latvijas patēriņš. Latvija eksportēja elektroenerģiju uz Igauniju, Lietuvu, Somiju un Krieviju, Latvijā hidroelektrostacijas šogad saražo vairāk nekā parasti.

Augstākas ūdens pieteces ietekmē Daugavas hidroelektrostacijas šā gada pirmajos piecos mēnešos saražoja 1900 GWh elektroenerģijas jeb par 5,5% vairāk, nekā ir ilggadēji vidējā ģenerācija šajā periodā; maijā elektroenerģijas cenas biržā samazinās līdz 5 mēnešu zemākajam līmenim

Maijā vidējā elektroenerģijas cena Nord Pool Spot biržā Igaunijā bija 35,5 EUR/MWh, kas ir par 5% zemāka nekā aprīlī (skat. 1. attēlu). Kopš janvāra elektroenerģijas cenas tirgū samazinājušās par 11%. Šāds cenu samazinājums lielā mērā saistīts ar sezonalitāti – pavasarī cenas parasti samazinās sarūkošā elektroenerģijas pieprasījuma un paaugstinātas ģenerācijas hidroelektrostacijās palu laikā dēļ gan Baltijā, gan Ziemeļvalstīs.


Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://nra.lv/latvija/73059-sogad-hes-sarazo-vairak-elektroenergiju-neka-parasti.htm
Search
City Real Estate recommends
Apartment for rent in Riga, Vecriga (Old Riga)

Apartment for rent in Riga, Vecriga (Old Riga)
Riharda Vagnera street, 3th floor, 2 rooms, 69.00m2
1300.00 EUR 18.84 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Vecriga (Old Riga)

Apartment for rent in Riga, Vecriga (Old Riga)
Miesnieku street, 1th floor, 4 rooms, 192.00m2
4992.00 EUR 26 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Riga center

Apartment for rent in Riga, Riga center
Artilerijas street, 2th floor, 4 rooms, 140.00m2
3000.00 EUR 21.43 EUR / m2

View all offers