Sarkandaugavas teritorijas sanācijai tērēs 3,9 milj. Ls
Gunta Kursiša, 2012. gada 22. oktobris
Valsts vides dienests noslēdzis 3,9 miljonus Ls vērtu iepirkumu par vēsturiski piesārņoto vietu sanāciju Sarkandaugavas teritorijā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB).
Konkursa rezultāti liecina, ka Sarkandaugavas teritorijas sanācijas projektēšanas un attīrīšanas darbus uzticēts veikt SIA VentEko. Kopumā savus pieteikumus iesniedza trīs komersanti, bet VentEko piedāvājums tika atzīts par saimnieciski izdevīgāko.
Jau iepriekš mediji ziņoja, ka Rīgas brīvostas teritorijā Sarkandaugavā līdz 2017. gadam plānots attīrīt piecus piesārņotus objektus un mazināt kaitējumu videi. Tas tiks veikts ar Šveices valdības finansiālo atbalstu, un pērnā gada pavasarī izskanējusī summa, kas nepieciešama šo darbu veikšanai, bija aptuveni astoņi miljoni latu. Kopumā paredzēts attīrīt teritoriju 77 tūkstošu kvadrātmetru platībā. Projekta ietvaros plānots labot gruntsūdens, virszemes ūdens, kā arī augsnes un grunts kvalitāti piesārņotajās teritorijās.
Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/citas-zinas/sarkandaugavas-teritorijas-sanacijai-teres-3-9-milj-ls-380936