+371 67114284

PTAC: Swedbank drīkstēja paaugstināt procentu likmes

www.db.lv
PTAC: Swedbank drīkstēja paaugstināt procentu likmes
Ieva Mārtiņa
[email protected]
19.03.2009

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) atzinis par pieļaujamu procentu likmju paaugstināšanu Swedbank izsniegtajām kredītlīnijām.

Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja Sanita Gertmane Db informēja, ka PTAC šādi atzinis, saņemot Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) ziņojumu un pašas Swedbank skaidrojumu. PTAC skaidro, ka bankai ir tiesības paaugstināt procentu likmes, jo patlaban ir pieaugusi naudas vērtība.

Pēc S. Gertmanes teiktā, PTAC ieskatā vienīgais strīdīgais jautājums ir procentu likmju maiņas termiņš, par ko PTAC speciālisti vēlētos runāt ar Swedbank amatpersonām.
PTAC uzskata, ka 30 dienu termiņš, kādu maiņai paredzējusi banka, ir pārlieku īss un to būtu nepieciešams pagarināt.
PTAC par Swedbank rīcību bija saņēmis septiņas sūdzības, no kurām lēmums pagaidām pieņemts vainai sūdzībai.

Db jau vēstīja (10.03.2009.), ka Swedbank saviem klientiem masveidā palielinājusi procentu likmes īstermiņa kredītlīnijām, skaidrojot to ar latu sadārdzinājumu. Bankas klienti savos interneta bankas kontos saņēmuši paziņojumus, ka attiecīgam klientam tiek palielināta procentu likme. Tā atšķiras atkarībā no noslēgtā līguma ar banku. Swedbank Db iepriekš norādīja, ka vidēji palielinājums kredītkartēm un kredītlīnijām ir no 20 % uz 24 %, jeb vidēji par 4 %. Pie tam, ņemot vērā kredītlīnijas summas lietošanas mehānismu, 95% gadījumā klienta ikmēneša maksājums nepalielināšoties vairāk kā par 5 latiem, solīja banka.


Informācijas avots:
http://www.db.lv

Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/a/2009/03/19/PTAC_Swedbank_driksteja

Search
City Real Estate recommends
Apartment for rent in Riga, Vecriga (Old Riga)

Apartment for rent in Riga, Vecriga (Old Riga)
Riharda Vagnera street, 4th floor, 4 rooms, 123.40m2
3000.00 EUR 24.31 EUR / m2

Commercial premises for lease in Riga, Riga center

Commercial premises for lease in Riga, Riga center
Pernavas street, 1th floor, 2 rooms, 84.23m2
800.00 EUR 9.5 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Riga center

Apartment for rent in Riga, Riga center
Elizabetes street, 2th floor, 3 rooms, 94.90m2
2278.00 EUR 24 EUR / m2

View all offers