Finišam tuvojas vērienīgā muzeju krātuvju kompleksa būvniecība

Finišam tuvojas vērienīgā muzeju krātuvju kompleksa būvniecība
Noslēgumam tuvojas vērienīga muzeju krātuvju kompleksa būvniecība Pārdaugavā, Pulka ielā 8 - plānots, ka jau 2020. gada sākumā, pēc muzeju krājumu pārvietošanas, tas kļūs par modernu, praktisku un ērtu mājvietu ap diviem miljoniem krājuma vienību, informē VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) valdes locekle Kitija Gruškevica.
Projektā pabeigti ēkas nesošo un norobežojošo konstrukciju būvdarbi. Noslēguma stadijā ir fasāžu izbūve un teritorijas labiekārtošanas darbi. Visā ēkas iekštelpu apjomā aktīvi notiek iekšējo inženiertīklu montāža, telpu apdares un citi atlikušie darbi. Rakstniecības un mūzikas muzeja ēkas daļā telpas un to apdare tuvojas savam galējam veidolam. Ražošanā jau atrodas muzeju specifiskais aprīkojums, glezniecības sieti un krājumu plaukti.
Db.lv jau rakstīja, ka muzeju krātuvju kompleksā glabāsies aptuveni trešdaļa (ap 2,5 miljoni) no kopumā sešiem miljoniem nacionālā muzeju krājuma vienību. Tas atbrīvos šobrīd glabāšanas mērķiem nomātās telpas, kas ne pēc atrašanās vietas, ne pēc apstākļiem nav piemērotas ilgstošai dārgumu uzglabāšanai.
«Muzeju krātuvju komplekss ir tehniski sarežģīts projekts, kur mums izaicinājumu netrūkst, tomēr esam tuvu ēkas būvniecības beigu fāzei. Lai nodrošinātu darbu gaitas un kvalitātes rūpīgu kontroli, objekta tehnisko uzraudzību esam papildus pastiprinājuši ar mūsu pašu sertificētiem iekšējiem būvuzraugiem. Plānojam šogad pakāpeniski pārvest uz jauno kompleksu muzeju krājumus,» norādīja VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.
Ēkā vienuviet 21. gadsimtam atbilstošos apstākļos glabāsies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Rakstniecības un mūzikas muzeja, Rīgas Kino muzeja krājumi, kas šobrīd glabājas vairākas vietās tiem tehniski nepiemērotās telpās. Krātuvēs būs arī pieejamas muzeju personāla prasībām atbilstošas darba telpas, kas projektētas tieši restaurācijas darbu veikšanai. Vienlaikus tiks ierīkota vadības automatizācijas sistēma ēkas tehnisko sistēmu un mikroklimata monitoringam un vadībai.
Vērienīgais 30 tūkstošiem kvadrātmetru komplekss ir veidots kā vienots arhitektonisks risinājums, ārēji neatdalot atsevišķu muzeju zonas. Visiem muzejiem kopīga ir galvenā ieejas zona kompleksa centrā, kas paredzēta gan muzeju krātuvju darbiniekiem, gan apmeklētājiem. Vienlaikus ēkā katram muzejam paredzēta sava, no citiem muzejiem neatkarīga zona - krātuves, darba, restaurācijas, darbnīcu, noliktavu, koplietošanas un apmeklētāju telpas. Ēkā tiks nodrošināts arī krātuvju specifikai atbilstošs mikroklimats un tehnoloģiskie risinājumi paaugstinātas drošības prasību ievērošanai - būs vadības automatizācijas sistēma ēkas tehnisko sistēmu un mikroklimata monitoringam un vadībai. Kompleksā izbūvētas arī plašākai sabiedrībai pieejamas publiskās telpas – lasītavas, izstāžu zāles un citas telpas.
«Savas pastāvēšanas gandrīz 100 gadu vēsturē Rakstniecības un mūzikas muzeja krājums piedzīvojis vairākas pārcelšanās. Ik reizi tas ir prasījis lielus laika, darbaspēka un materiālu resursus, kā arī profesionālu atjautību, iekārtojot un pielāgojot ierādīto telpu platību muzeja krājuma glabāšanas specifiskajai vajadzībai. Gaidot Pulka ielas kompleksa nodošanu muzeju rīcībā un jau šobrīd skrupulozi plānojot katru ar pārcelšanos saistīto soli, katru iepakojamo manuskriptu kasti un pārvedamo mūzikas instrumentu, ir patīkami apzināties, ka šī būs pastāvīga mājvieta ar krājuma glabāšanas funkcijai mērķtiecīgi veidotu projektu, platības, aprīkojuma un apstākļu nodrošinājumu,» atklāja Rakstniecības un mūzikas muzeja direktore Iveta Ruskule.
«Tā ir muzeja jau vairāku paaudžu sapņa realizācija, liels solis uz priekšu muzeja darbības sakārtošanā un jaunu iespēju veidošanā. Savā 150 gadu pastāvēšanas laikā muzejs pirmo reizi iegūs tā vajadzībām tieši būvētas nevis piemērotas telpas. Jaunuzceltā ēka nodrošinās muzeja darbības līmeni turpmākās desmitgades - tā ir funkcionāli labi izplānota un tehniski atbilst esošajām prasībām. Jāņem vērā, ka tās nav vienkārši krātuves vai noliktavas - zem viena jumta vienā vietā sakoncentrētas tādas muzeja funkcijas kā krājuma vākšana un komplektācija, saglabāšana, zinātniskā pētniecība, kā arī daļēji popularizācija. Ēkā ir ne tikai vieta muzeja priekšmetiem, bet arī darba telpas krājuma glabātājiem un pētniekiem, restauratoriem un muzeja administrācijai, kā arī tiek radītas teicamas iespējas muzeja pakalpojumu izmantotājiem,» norādīja Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktors Arnis Radiņš.
Muzeja krātuvju kompleksu projektējuši SIA Arhitektu birojs Krasts (būvprojekta vadītāja, arhitekte Renāte Truševska), savukārt būvniecības darbi uzticēti PS «RERE Meistari 1». Kopumā projektā tiek investēti 28,7 miljoni eiro.
Raksta pilno versiju var aplūkot: http://www.db.lv/zinas/foto-finisam-tuvojas-verieniga-muzeju-kratuvju-kompleksa-buvnieciba-488936
Search
City Real Estate recommends
Apartment for sale in Riga, Riga center

Apartment for sale in Riga, Riga center
Strelnieku street, 3th floor, 3 rooms, 107.10m2
180000.00 EUR 1680.67 EUR / m2

Apartment for sale in Jurmala, Bulduri

Apartment for sale in Jurmala, Bulduri
Kuldigas street, 3th floor, 2 rooms, 45.80m2
55000.00 EUR 1200.87 EUR / m2

Commercial premises for lease in Riga, Vecriga (Old Riga)

Commercial premises for lease in Riga, Vecriga (Old Riga)
Audeju street, 6th floor, 5 rooms, 320.00m2
4160.00 EUR 13 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Vecriga (Old Riga)

Apartment for rent in Riga, Vecriga (Old Riga)
Maza Smilsu street, 4th floor, 1 rooms, 36.00m2
450.00 EUR 12.5 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Mezaparks

Apartment for rent in Riga, Mezaparks
Gdanskas street, 1th floor, 3 rooms, 85.00m2
670.00 EUR 7.88 EUR / m2

Apartment for sale in Riga, Riga center

Apartment for sale in Riga, Riga center
Matisa street, 1th floor, 2 rooms, 32.00m2
59000.00 EUR 1843.75 EUR / m2

Commercial premises for lease in Riga, Riga center

Commercial premises for lease in Riga, Riga center
Aleksandra Caka street, 1th floor, 1 rooms, 12.50m2
250.00 EUR 20 EUR / m2

Commercial premises for lease in Riga, Riga center

Commercial premises for lease in Riga, Riga center
Citadeles street, 1th floor, 22 rooms, 1055.00m2
4000.00 EUR 3.79 EUR / m2

Commercial premises for shortterm rent in Riga district, Garkalnes parish

Commercial premises for shortterm rent in Riga district, Garkalnes parish
Priedkalne, Senču sils, 1th floor, 18 rooms, 800.00m2
300.00 EUR 0.38 EUR / m2

Apartment for sale in Riga, Vecriga (Old Riga)

Apartment for sale in Riga, Vecriga (Old Riga)
Aldaru street, 5th floor, 2 rooms, 71.58m2
159000.00 EUR 2221.29 EUR / m2

View all offers