+371 67114284

Vecās koka ēkas fenomens

Vecās koka ēkas fenomens

Rīdzinieku Asnātes un Jāņa Avotnieku ģimene ar meitām Līnu (4 gadi) un Elzu Betu (1 gads un 9 mēneši) par savu mājvietu dēvē nelielu dzīvokli klusā vietā, netipiski Rīgas centram, aiz kura logiem pagalmā viss ir sazaļojis.
Mājoklis ir stilīgi iekārtots, ar kičīgiem interjera elementiem, saglabājot arī vēsturiskās iezīmes.
«Kopš dzīvoklis ir izremontēts, šeit dzīvojam sešus gadus. Pirms tam dzīvoju šeit ar mammu, sākot no sešu gadu vecuma. Mums dzīvokli piešķīra tādēļ, ka iepriekšējā mājvietas ēka atradās avārijas stāvoklī, bet pēc tam ilgāku laiku šis dzīvoklis tika izīrēts,» stāsta Asnāte. 2006. gadā Asnāte un Jānis izlēmuši, ka vēlas dzīvot tajā, tāpēc nācās domāt par dzīvokļa remontu. «Mans tētis arhitekts Gints Freimanis palīdzēja gan ar padomu, gan praktiski.» Uzsākot remontdarbus, saimnieki vēlējušies atsegt vecos ķieģeļus un sijas, restaurēt senos koka logus. «Tā ir mana tēva veidoto dizainu raksturīga iezīme, kas arī mums ir ļoti tuva. Noteikti, ja pārceltos dzīvot kur citur, tad mājvietā izvēlētos līdzīgus stila elementus. Un to var izdarīt tikai vecās mājās.» Dzīvokļa saimniece neslēpj, ka izīrēšanas periodā – nepilnu desmit gadu laikā – dzīvoklis ticis diezgan nolaists. Tas bijis iekārtots mūsdienīgā 90. gadu stilā – uz sienām izlīmētas tapetes, uz grīdas uzklāts finieris un paklāji.
Asnāte atzīst, ka ēkas trešais stāvs, kur mitinās četru cilvēku ģimene, savulaik bija atvēlēts kalpiem, bet kungi dzīvojuši ielas pusē. Viņa neslēpj, ka dzīvoklis kļūst par šauru, tāpēc, visticamāk, kad vecākā meita uzsāks skolas gaitas, tikšot apsvērta iespēja par lielāka dzīvokļa iegādi. «Iepriekšējā mājvieta bērnībā bija tepat blakus, pagalmā, tāpēc man šī vieta ir īpaši mīļa,» ar nostalģiju atzīst Asnāte. Protams, tiekot apsvērta ideja par jaunu ģimenes māju ārpus Rīgas, taču, no praktiskā viedokļa, tas nebūtu ērts risinājums. «Labāk lai ir šāda kombinācija – mazāks dzīvoklis centrā un lauku māja. Mūsu ģimenei ir vasarnīca un pieder arī zeme, uz kuras var būvēt māju laukos.» Asnāte teic, ka atrast interjeram interesantus priekšmetus neesot bijis problemātiski. Jaunajai ģimenei iecienīta iepirkšanās vieta esot Saulkrastos tā sauktais krāmu tirdziņš. «Mūsu sapņu māja ir divstāvu jumta dzīvoklis ar terasi Rīgā. Dažkārt par to pasapņojam,» uzsver Asnāte.
Avotnieku ģimene – Asnāte, Jānis un viņu meitas Elza Beta un Līna – ļoti labi jūtas nelielajā mājoklī. «Mūsu sapņu māja ir divstāvu jumta dzīvoklis ar terasi Rīgā. Dažkārt par to pasapņojam,» saka viņi.


Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://nra.lv/maja/interjers/77420-vecas-koka-ekas-fenomens.htm

Поиск