+371 67114284

Skanstē iestādīti 65 miljonus eiro vērtā Verdes projekta pamatkoki

Skanstē iestādīti 65 miljonus eiro vērtā Verdes projekta pamatkoki
Rīgā, Skanstes rajonā prezentēta par zaļāko dēvētā biroju kompleksa “Verde” pirmās kārtas būvniecība, iestādot pirmos trīs pamatkokus kas atradīsies uz ēkas 5.stāva terases.
“Verde” pirmās ēkas spāru svētki gaidāmi vēl šogad, bet būvniecība pilnībā noslēgsies 2022.gada jūnijā.
Kopumā 30 000 m2 plašajos “Verde” birojos būs mūsdienīga, energoefektīva un zaļa vide produktīvam darbam vairāk nekā 3000 cilvēkiem. “Verde” attīstībā plānots investēt vairāk nekā 65 miljonus eiro.
Pasākumā projekta attīstītājus pārstāvēja “Verde” investors un attīstītājs, “Capitalica Asset Management” ģenerāldirektors Andrius Barštis (Andrius Barštys) un “Verde” komercdirektore Iveta Lāce, savukārt projekta izstrādātājus - “Verde” galvenais arhitekts Andris Kronbergs (“ARHIS Arhitekti”) un “Verde” ainavu arhitekte Linda Zaļā (“ZALA Landscape Architects”).
“Mūsu mērķis un būvniecības plāns ir vēl šogad svinēt ēkas spāru svētkus un noslēgt “Verde” pirmās ēkas būvniecību nākamā gada pavasarī. Plānots, ka 2022.gada jūnijā varēsim uzņemt nomniekus un nodrošināt visus solītos labumus – plašu zaļo zonu gandrīz “bezauto” pagalmā un terasē, kas būs aprīkoti ar āra darba vietām, labu savienojamību ar jebkuru vietu Rīgā, unikālu brokastu un pusdienu koncepta restorānu un citas papildu ērtības,” uzsvēra “Verde” investors un attīstītājs, “Capitalica Asset Management” ģenerāldirektors Andrius Barštys.
“Viens no Eiropas investīciju bankas galvenajiem mērķiem ir veicināt ilgtspējīgu un iekļaujošu izaugsmi, vienlaikus apkarojot klimata pārmaiņas. Tā kā ēkas ir vieni no galvenajiem CO2 emitētājiem, ir būtiski iesaistīt šajā procesā nekustamā īpašuma nozari. Modernizācijai un inovācijām būs būtiska nozīme, lai sasniegtu Eiropas mērķi – klimata neitralitāti līdz 2050. gadam. Būvniecības nozarei ir svarīga loma Latvijas ekonomikā, un šī iemesla dēļ mēs esam priecīgi atbalstīt tādus ilgtspējīgus Latvijas projektus kā “Verde”, lai veicinātu turpmākus ieguldījumus videi nekaitīgā būvniecībā un pakāpenisku pāreju uz oglekļa neitralitāti,” klātesot komentēja viens no “Verde” projekta finansētājiem Eiropas Investīciju bankas (EIB) pastāvīgās pārstāvniecības Baltijas valstīs vadītājs Marko Frančini (Marco Francini).
““Verde” jaunais komplekss ir būtiska investīcija pilsētai. Turklāt tas rada jaunas iespējas Rīgai piesaistīt augstas pievienotās vērtības starptautiskus uzņēmumus, jo komplekss pielāgots augstiem standartiem. Vērtīgi ir arī tas, ka šādi palielinās Rīgas atpazīstamība saistībā ar modernās un ilgtspējīgās arhitektūras attīstību, kontrastā, piemēram, vēsturiskajai jūgendstila un koka arhitektūrai,” komentēja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.
”Lai piesaistītu jaunus starptautiskus uzņēmumus, Rīgai nepieciešami moderni, globālajiem standartiem atbilstoši biroji ar sakārtotu vidi un brīvā laika pavadīšanas iespējām to apkārtnē. Skanste ir lieliska vieta, kur katrs nekustamā īpašuma attīstības objekts ir devis signālu nākošā attīstībai, kā rezultātā Skanste ir kļuvusi par dinamisku Rīgas biznesa apkaimi. Arī šobrīd, sekojot “Verdes” piemēram, redzam, ka Skanstē ir uzsākta vēl divu jaunu biroju ēku būvniecība,” tā “Verdes” projektu komentēja Rīgas investīciju un Tūrisma aģentūras direktors Rolands Bogdanovs.
Starptautiskie ilgtspējības eksperti, izvērtējot “VERDE” biroju kompleksu projektēšanas posmā, piešķīruši tam BREEAM “Excellent” sertifikātu. Ēkā tiks izmantota augstākā standarta apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas (HVAC) sistēma, ko vada iekštelpu klimata pārvaldības pieeja, izmantojot BMS (ēku vadības sistēma) un telpas termostatus. Turklāt, lai radītu pēc iespējas tīrāku gaisu, tiks uzstādītas tādas funkcijas kā gaisa mitrināšanas sistēmas, dzesējamās sijas (chilled beams) un CO2 sensori.
Komplekss atbildīs gandrīz nulles enerģijas ēku jeb nZEB (nearly Zero Energy Building) standartam.
Katrā kompleksa ēku piektajā stāvā tiks ierīkotas 600 m2 plašas zaļās terases ar simtiem augu un pat vairākiem 5m augstiem kokiem. Terasēs un zaļajā pagalmā, kas būs teju no auto brīvs, būs ierīkotas desmitiem āra darba vietas. Automašīnām, elektroauto un videi draudzīgiem transporta līdzekļiem – velosipēdiem un skrejriteņiem – paredzēta plaša pazemes stāvvieta ar piekļūšanu no Roberta Hirša ielas.
“VERDE” biroju kompleksa būvniecībā tiks investēti vairāk nekā 65 miljoni eiro, no kuriem 22 miljonus eiro kredītu piešķīra Eiropas Investīciju banka, kas apstiprināja finansējumu no cīņai ar klimata pārmaiņām paredzēto investīciju paketes. Projekta attīstītājs un investors ir Capitalica Baltic Real Estate Fund I, ko pārvalda Capitalica Asset Management.
Raksta pilno versiju var aplūkot: http://www.db.lv/zinas/skanste-iestaditi-65-miljonus-eiro-verta-verdes-projekta-pamatkoki-504872
Поиск