Palielināts Parex bankas pamatkapitāls
Palielināts Parex bankas pamatkapitāls
Ieva Mārtiņa, Db
22.05.2009
Kapitalizējot no Valsts kases iepriekš izvietotos līdzekļus, ir palielināts Parex bankas pamatkapitāls par 140.75 miljoniem latu.
Par piektdien veikto iemaksu bankas kapitālā, kā arī izsniegto subordinēto aizdevumu 50.27 miljonu latu apjomā, paziņoja Parex bankas akciju turētāja Privatizācijas aģentūra.
Līdz ar to ir samazināts Valsts kases noguldījumu apjoms Parex bankā un pilnībā apmaksāta bankas padomes iepriekš izsludinātā akciju emisija. Pamatkapitāla palielinājums jāreģistrē Uzņēmumu reģistrā.
Parex bankas pamatkapitāls palielināts, izpildot Latvijas valdībā iepriekš pieņemtos lēmumus un atbilstoši šā gada 11.maijā pieņemtajam Eiropas Komisijas lēmumam. Pamatkapitāla palielinājums un subordinētais aizdevums ļauj palielināt Parex bankas kapitāla pietiekamības rādītāju līdz 11% un nodrošina stabilu bāzi turpmākajai bankas darbībai. Vēl marta beigās kopumā Parex bankā valsts bija noguldījusi nedaudz virs 800 miljoniem latu.
Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/a/2009/05/22/Palielinats_Parex_bankas