Krievijas banka grib atbrīvoties no trešdaļas banku
Krievijas banka grib atbrīvoties no trešdaļas banku
Sandra Dieziņa
[email protected]
19.06.2009
Krievijas Centrālā banka izsūtījusi visām teritoriālajām iestādēm vēstuli Par darbu ar bankām saistībā ar prasību palielināšanu attiecībā pret pašu kapitālu, prasot palielināt kontroli pret bankām, kurām saskaņā ar likumu prasībām tuvākajos trīs gados būs nepieciešama papildu kapitalizācija, vēsta newsru.org.
Saskaņā ar šī gada sākumā pieņemtajiem grozījumiem likumā par bankām un banku darbībām no 2010. gada banku kapitālam jābūt ne mazākam par 90 miljoniem rubļu, bet no 2012. gada – ne mazākam par 180 miljoniem rubļu.
Pēc Krievijas bankas sniegtās informācijas uz šā gada 1. maiju pirmajam nosacījumam neatbilda 179 bankas (izņemot sanētās), otrajam – 321 banka, kas nozīmē aptuveni trešdaļu no Krievijas bankām. To daļa ir aptuveni 0.5 % no kopējā banku aktīva.
Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/a/2009/06/19/Krievijas_banka_grib_atbr2