+371 67114284

Jauno projektu dzīvokļu cenas 2015. gadā samazinājušās par 9%

Jauno projektu dzīvokļu cenas 2015. gadā samazinājušās par 9%

Db.lv, 2015. gada 8. oktobris

Jauno projektu dzīvokļu cenas 2015. gadā samazinājušās par 9%, kas saistīts ar tirgus pārorientēšanos uz vietējo patērētāju, norāda nekustamo īpašumu kompānijas Balsts valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

Tomēr aktivitāte šajā segmentā nav pietiekama  finansējuma pieejamības ierobežošanas dēļ. Dzīvokļi jauno projektu mikrorajonos šobrīd ir pieejami vidēji no 1000 līdz 1750 eur/m2, galvaspilsētas centrā no 1500 līdz pat 3900 eur/m2. Ekskluzīvu objektu segmentā dzīvokļiem ar pilnu apdari cena var variēt no 2600 līdz pat 4000 eur/m2.

Septembrī Rīgas sērijveida dzīvokļu vidējās cenas pieaugušas par 0,62%.  Balsts indekss palielinājies par 1 punktu – 154 punkti. Minimāls cenu pieaugums 0,06 – 0,61% robežās novērojams lielākajā daļā mikrorajonu un centrā, bet cenu kritums 0,07 – 0,57% robežās novērots Juglā un jaunajos projektos. Darījumu skaits, salīdzinot ar augustu, palielinājies par 12%. Darījuma skaita pieaugums ir pozitīva tirgus tendence, kas norāda uz pielāgošanos esošajiem apstākļiem, kuros tirgus orientēts uz vietējo patērētāju. Taču vājā  kreditēšana  un uzturēšanās atļauju izsniegšanas jaunie ierobežojumi turpina ietekmēt tirgus attīstību. Turpmākie mēneši rādīs vai darījumu skaita pieaugošā tendence ir pozitīva.

Aktivitāte Rīgas pilsētas dzīvokļu īres tirgū saglabājusies iepriekšējo mēnešu līmenī. Vietējie iedzīvotāji pārsvarā interesējas par 1 - 2 istabu dzīvokļiem ar vidējo īres maksu no 250 līdz 400 eiro mēnesī. Turīgāki iedzīvotāji nereti izskata arī dārgākus piedāvājumus, kuru īres maksa ir vidēji līdz 550 eur/mēn. par divu istabu dzīvokli un līdz pat 1000 eur/mēn. par 3 istabu dzīvokli. Šādiem klientiem attiecīgi ir arī augstākas prasības, taču bieži vien piedāvātie īpašumi nav pietiekami labas kvalitātes un neatbilst noteiktajai īres maksai. 

Privātmāju segmentā klientu aktivitāte ir saglabājusies nemainīga. Pircēji galvenokārt interesējas par mūsdienīgām kvalitatīvām savrupmājām vietās ar labu un sakārtotu apkārtējo infrastruktūru, taču šāds piedāvājums par tirgus situācijai atbilstošu cenu ir ierobežots. Pieprasītākās ir mājas platībā līdz 200-250 kvadrātmetriem ar 1000-1200 kvadrātmetrus lielu zemes gabalu.

Поиск
City Real Estate рекомендует
Сдают квартиру в Риге, Агенскалнсе

Сдают квартиру в Риге, Агенскалнсе
Ранькя дамбис, 16 этаж, 2 Комнаты, 76.50m2
2538.00 EUR 33.18 EUR / m2

Сдают квартиру в Риге, Центре

Сдают квартиру в Риге, Центре
Улица Артилерияс, 2 этаж, 4 Комнаты, 140.00m2
3000.00 EUR 21.43 EUR / m2

Сдают квартиру в Риге, Центре

Сдают квартиру в Риге, Центре
Улица Авоту, 2 этаж, 3 Комнаты, 77.00m2
800.00 EUR 10.39 EUR / m2

Все предложения