+371 67114284

VNĪ piedāvā optimizēt valsts iestāžu birojus

VNĪ piedāvā optimizēt valsts iestāžu birojus
"Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) optimizēt valsts iestāžu birojus, tos veidojot atbilstoši darbu aktivitātēs balstītam konceptam un atbilstoši globālajai tendencei samazināt neizmantotās darba vietas līdz 40%, šodien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē klāstīja VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.
Pēc Vārnas teiktā, optimizācijas virzienā varētu virzīties, ņemot vērā, ka vēl aizvien daudzi valsts institūciju darbinieki izmanto attālinātā darba iespējas, tādējādi ir samazinājies fizisko darba vietu nepieciešamais daudzums.
Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs Reinis Znotiņš (K) sēdē atzīmēja, ka ir nepieciešami valsts koordinēti biroju standarti, lai valsts līdzekļi tiktu izlietoti pēc iespējas efektīvāk.
Vārna atzina, ka šajā jomā ir iespējams meklēt optimizācijas iespējas, piemēram, kopstrādes telpas nodrošinot daudzpusīgāku izmantošanu, vienlaikus taupot līdzekļus un samazinot ietekmi uz vidi.
VNĪ birojs jau ir pārcēlies no trim adresēm Vecrīgā uz vienotu biroja ēku Talejas ielā. Iepriekš VNĪ birojos vidēji ticis izmantots tikai 71% fizisko darba vietu, tagad veikta optimizācija un šobrīd kopējā izmantotā platība samazināta par 45%. Telpu uzturēšanā piecu gadu laikā paredzēts ietaupīt 900 000 eiro.
VNĪ ir izstrādājuši publiskā sektora biroju izveides vadlīnijas, lai sekmētu atvērtā plānojuma īstenošanu un mūsdienīgu darba vidi. Vārna norādīja, ka šāds biroja koncepts palīdzētu darbiniekiem integrēties komandā, strādāt efektīvi un ērtāk sadarboties ar dažādu līmeņu darbiniekiem. Atvērtā tipa birojus plānots ieviest ne tika Rīgā, bet arī reģionos.
Kaut arī iestādes gan no publiskā, gan privātā sektora ir izrādījušas interesi par atvērtā plānojuma biroju konceptu, Vārna norādīja, ka risinājumi nebūs ātri.
Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs Znotiņš konceptu vērtēja kā mūsdienīgu un uz attīstību vērstu, tomēr viņš arī izteica bažas par sistemātiska plāna un stratēģijas trūkumu.
Raksta pilno versiju var aaplūkot: https://www.db.lv/zinas/vni-piedava-optimizet-valsts-iestazu-birojus-507487
Meklēšana