Vēl neliks maksāt par nepiederošām ēkām...
Vēl neliks maksāt par nepiederošām ēkām...
«Apollo», [email protected]
02.09.2009
Saeimas Juridiskās komisijas sēdē, kurā šodien tika apspriesti NĪ valsts Kadastra likuma grozījumi, vēl netika atbalstīti Tieslietu ministrijas piedāvātie priekšlikumi grozījumiem Kadastra likumā, kas paredzēja zemes īpašnieku noteikt par lietotāju nereģistrētajām ēkām, kas atrodas uz viņa zemes.
Latvijā šobrīd ir 77 tūkstoši bezīpašnieka ēku, kas nav ierakstītas zemesgrāmatā, tādēļ svarīgi izlemt, vai nākotnē tās veidos nekustamā īpašuma nodokļa bāzi, jo tas varētu nozīmēt milzīgu finansiālo slogu to nākamajiem īpašniekiem, norādījusi Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Vineta Muižniece, raksta Db.lv .
Mūrniece norādījusi, ka nebūtu pieļaujams, ka atgūtās zemes īpašnieks pēkšņi būtu atbildīgs par ēkām, kas sabūvētas uz viņa zemes 50 gados, kuru laikā viņš nemaz nav bijis tiesīgs rīkoties ar savu īpašumu. Ja Tieslietu ministrijas priekšlikumi tiktu pieņemti, zemes īpašniekam nāktos maksāt par īpašuma uzmērīšanu, ierakstīšanu zemesgrāmatā un būtu jāmaksā nodoklis par ēkām, kas atrodas uz viņa zemes, bet nav viņa īpašumā.
Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.apollo.lv/portal/ipasums/articles/178034