+371 67114284

Swedbank: Pieprasījums pēc kredītiem ir ļoti, ļoti zems

www.db.lv
Swedbank: Pieprasījums pēc kredītiem ir ļoti, ļoti zems
Ritvars Bīders
[email protected]
21.07.2009

Swedbank joprojām turpina izsniegt kredītus, taču pieprasījums pēc kredītiem Patlaban ir ļoti, ļoti zems, intervijā Latvijas Radio norāda bankas valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis.

Zemo pieprasījumu pēc hipotekārajiem kredītiem M. Mančinskis skaidro ar pašreizējo ekonomisko situāciju, kurā cilvēkiem nav pārliecības par savu nākotni. «Cilvēki nepērk jaunus īpašumus. Viņi baidās ņemt (..) kredītus, jo viņiem nav pārliecības par nākotni,» sacīja M. Mančinskis, norādot, ka cilvēki patlaban, iespējams, ir pārāk pesimistiski.

«Biznesa pusē mēs joprojām kreditējam, bet mēs kreditējam tādus uzņēmumus, kas ir spējīgi izdzīvot šajā laikā, kas spējīgi attīstīties un kas ir spējīgi atdot kredītus,» tā Swedbank vadītājs, piebilstot, ka «normāls bizness šodien joprojām spēj aizņemties naudu bankā».


Runājot par valsts piedāvāto palīdzības mehānismu grūtībās nonākušajiem kredītņēmējiem, M. Mančinskis norāda, ka tas nepalīdzēs tiem, kas ir zaudējuši savus ienākumus pilnībā. Valsts piedāvātais atbalsta mehānisms palīdzētu tiem, kam ienākumi samazinājušies, bet joprojām ir spējīgi maksāt. Šiem cilvēkiem banka spēj palīdzēt pati.

Jau ziņots, ka Swedbank šī gada pirmo pusgadu Latvijā pabeidza ar 169 miljonu latu lieliem zaudējumiem.


Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/a/2009/07/21/Swedbank_Pieprasijums_pe2
Meklēšana
City Real Estate iesaka
Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā
Jeruzalemes iela, 1. stāvs, 2 istabas, 58.00m2
226000.00 EUR 3896.55 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Rūpniecības iela, 2. stāvs, 4 istabas, 145.00m2
2000.00 EUR 13.79 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Rūpniecības iela, 2. stāvs, 3 istabas, 95.00m2
1600.00 EUR 16.84 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu