+371 67114284

Sarkandaugavas pārvada būvniecību plānots pabeigt pavasarī

Sarkandaugavas pārvada būvniecību plānots pabeigt pavasarī
Visi plānotie darbi Skultes pārvada būvniecības vietā Sarkandaugavā rit pēc plāna, un, ja nenotiks nekādi neparedzēti darbi, tad pārvadu varētu jau pabeigt nākamajā būvsezonā – 2022.gada pavasarī.
Tā objekta apskates laikā Rīgas domes vadībai atzina būvnieku "LNK Industries" pārstāvis, projekta vadītājs Edgars Vaivods.
Vizītes laikā pašvaldības pārstāvji uzklausīja būvuzņēmēja atskaiti par paveikto un iepazinās ar turpmāko darba plānu, kā arī apskatīja rotācijas apli, balstus, laidumu un gājēju tuneli.
Pēc būvnieku teiktā, viens no lielākajiem izaicinājumiem būvniecības laikā būs rotācijas apļa izbūve, kas iekļaus arī tramvaju sliežu un dzelzceļa līnijas krustošanos. Lai īstenotu šos darbus, tiks veiktas tramvaju satiksmes izmaiņas.
Savukārt tuvākie darbi, kas tiek veikti jau pašlaik, ir balstu un siju laidumu betonēšanas darbi, inženierkomunikāciju izbūves darbi, ierakumu un uzbērumu veikšana, kā arī ceļa konstruktīvo kārtu izbūve.
Īpaši tiks padomāts arī par skaņas slāpēšanas risinājumiem, lai pēc iespējas mazāk tiktu traucēts iedzīvotāju miers. Tiks izbūvētas gan skaņu slāpējošas barjeras, gan tuvējo dzīvokļu īpašniekiem mainīti logi.
“Skultes pārvada būvniecība visiem satiksmes dalībniekiem pavērs jaunas iespējas. Smagās mašīnas šobrīd brauc pa krastmalu, gar prezidenta pili, pa Senču ielu, pa Valdemāra ielu, bet tiklīdz šeit darbi noslēgsies, tā visa kravu plūsma tiks aizvirzīta prom no centra. Tāpat ieguvums būs arī vieglo auto īpašniekiem – tikt no Purvciema uz Pārdaugavu varēs pavisam ērti, nebraucot caur centru, bet apbraucot - pa maģistrāli. Šis viennozīmīgi ir šogad viens no svarīgākajiem satiksmes infrastruktūras projektiem, tāpēc esmu gandarīts, ka darbi notiek bez kavēšanās,” sacīja Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Vilnis Ķirsis.
Nepilnu kilometru garais satiksmes pārvads Rīga – Skulte būtiski uzlabos pārvietošanās iespējas Sarkandaugavas iedzīvotājiem, nodrošinot sastrēgumu samazināšanos maģistrālajās ielās, kā arī kravas tranzīta novirzīšanu no vietējām ielām, kā rezultātā būtiski samazināsies satiksmes negadījumu konfliktpunktu skaits.
Projekta īstenošanas gaitā tiks izbūvēts pārvads, izbūvēti, kā arī pārbūvēti tā pievadceļi un sakārtotas inženierkomunikācijas. Projektā paredzēti arī uzlabojumi gājējiem un velobraucējiem. Velobraucējiem tiks nodrošināta infrastruktūra Viestura prospekta garumā no Meža prospekta līdz dzelzceļa stacijai “Mangaļi”.
Plānotās pārvada izmaksas ir 45,4 miljoni eiro. No tām Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums 27,15 miljoni eiro, Latvijas valsts budžeta dotācija – viens miljons eiro, savukārt pārējais ir pašvaldības finansējums.Pārvada Rīga-Skulte izbūvi Sarkandaugavā veic piegādātāju apvienība “OTC,” kurā ir apvienojušies trīs būvnieki –
SIA “Binders,” AS “LNK Industries” un AS “Latvijas tilti”.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/foto-sarkandaugavas-parvada-buvniecibu-planots-pabeigt-pavasari-503724
Meklēšana