+371 67114284

Rīgas pilī ugunsgrēks turpina gruzdēt

Rīgas pilī ugunsgrēks turpina gruzdēt

Rīgas pils rekonstrukcija bija ilgi gaidīta, bet jau kopš šīs ieceres pirmsākumiem to vajā neveiksmes. Vispirms to nekādi nevarēja uzsākt, bet pašlaik ir pārcelts darbu pabeigšanas termiņš. Rīgas pils Konventa daļas rekonstrukcijas un renovācijas darbu otro kārtu plānots pabeigt līdz 2018. gada 31. augustam – par gadu vēlāk.

Par Rīgas pils restaurāciju skaļāk ierunājās šā gadsimta sākumā, un ikreiz solīja to pabeigt desmit gadu laikā. Zīmīgi, ka viens no pēdējiem desmit gadu termiņiem paredzēja pili savest kārtībā līdz 2018. gadam. Šo rindu autore kādā publikācijā 2008. gadā situāciju nodēvēja par Rīgas pils atjaunošanas agoniju, jo no runām pie darbiem neviens neķērās. Pagāja vēl pāris gadu, un pils restaurācijai aktīvāk meklēja naudu, izstrādāja projektus, tostarp arī muzeju krātuvju izbūvei, un varēja piesardzīgi cerēt, ka viss notiks. Bet iestājās krīze, projekti novecoja, tos koriģēja, darbus nevarēja uzsākt, kā bija plānots. Pagājušā gada rudenī beidzot šķita, ka nu gan viss ir kārtībā. Bija nauda, bija būvnieki.
Šogad īsi pirms Jāņiem Rīgas pils aizdegās. Pēc ugunsgrēka visas puses nevar vien tikt skaidrībā, kurš pie tā vainīgs un kam jāmaksā par ugunsgrēka seku likvidēšanu – apmēram tādās peripetijās Rīgas pils kūlusies daudzu gadu garumā.

Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://nra.lv/latvija/riga/108508-rigas-pili-ugunsgreks-turpina-gruzdet.htm
Meklēšana
City Real Estate iesaka
Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā
Rūpniecības iela, 6. stāvs, 3 istabas, 114.50m2
590000.00 EUR 5152.84 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Elizabetes iela, 2. stāvs, 3 istabas, 94.90m2
2278.00 EUR 24 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā
Miesnieku iela, 3. stāvs, 4 istabas, 157.80m2
4103.00 EUR 26 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu