Regulators aicina nekavējoši sākt darbu pie 3. Enerģētikas paketes
Regulators aicina nekavējoši sākt darbu pie 3. Enerģētikas paketes
Līva Melbārzde
2010. gada 7. decembris 18:47
Eiropas Savienības direktīvu prasību ieviešanu enerģētikas jomā nedrīkst atlikt un ir pēdējais laiks, lai sāktu darbu pie normatīvo aktu papildināšanas.
Tā uzskata Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Ar ES enerģētikas iekšējā tirgus liberalizāciju saistītie tiesību akti jeb tā dēvētā Trešā enerģētikas pakete paredz virkni prasību, kas ES dalībvalstij ir jānodrošina ne tikai sistēmas operatoru nodalīšanas jomā, bet arī lai stiprinātu sabiedriskos pakalpojumus regulējošās institūcijas neatkarību un rīcībspēju.
«Nenodrošinot Eiropas prasībām atbilstošu regulatora neatkarību, Latvija riskē iekļūt vēl vienā pārkāpumu procedūrā, kā tas ir jau noticis dzelzceļa un elektronisko sakaru regulēšanas jomā – jo daļu nozares regulējošo funkciju veic attiecīgi Dzelzceļa administrācija un Elektronisko sakaru direkcija, kas atrodas tiešā ministrijas pakļautībā.
Trešās enerģētikas paketes prasību ieviešanai ir atlikuši tikai nedaudz vairāk kā divi mēneši,» tā SPRK padomes loceklis un priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Ivars Zariņš. DB jau rakstīja, ka līdz šim Latvijā Trešās enerģētikas paketes ieviešana diskutēta visvairāk saistībā ar elektroenerģijas pārvades operatora a/s Augstsprieguma tīkli pilnīgu nodali no a/s Latvenergo, paredzot, ka abiem šiem uzņēmumiem būs atšķirīgi īpašnieki, visticamāk, divas ministrijas. Pēc DB rīcībā esošās informācijas šo jautājumu jau pirms pāris nedēļām bija paredzēts skatīt valdības slēgtajā sēdē, taču, ministrijām nespējot vienoties par īpašnieku lomu sadalījumu, šis jautājums pagaidām ir atlikts.
Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://db.lv/r/319-energetika/232467-regulators-aicina-nekavejosi-sakt-darbu-pie-3-energetikas-paketes