+371 67114284

Rada tiražējamu ēkas projektu eksportam un vietējam tirgum

Rada tiražējamu ēkas projektu eksportam un vietējam tirgum
Ar būvniecību saistīto uzņēmumu grupa "Stats grupa" ir radījusi pilnībā izplānotu, tiražējamu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas projektu "Harmony Home", kas paredzēts gan eksportam, gan vietējam tirgum, informē "Stats grupas" pārstāvji.
Ziemeļeiropas tirgum radītais projekts risina būvniecības procesa problēmas - būvmateriālu un darbaspēka pieejamību un izmaksu pieaugumu, kā arī veicina būvniecības procesa paredzamību un kvalitātes kontroli. Tas attīstītājiem ļauj par 25% samazināt būvniecības laiku un par 30% samazināt darbaspēka izmaksas, vienlaikus nodrošinot izcilu ēkas kvalitāti un ilgtspēju.
Pirmā pēc “Harmony Home” projekta veidotā māja ir Rīgā, Teikā, kas top sadarbībā ar nekustamo īpašumu attīstītāju “Realto”. Ēkas būvniecība un dzīvokļu rezervācija tiks uzsākta jau šovasar, ekspluatācijā to plānots nodot pēc gada.
““Harmony Home” kā produkts ir veidots eksporta tirgum, balstoties uz Ziemeļeiropas augstajām prasībām pret būvniecības un telpas kvalitāti, arhitektūru, būvfiziku. Projekts ļauj attīstītājam optimizēt izmaksas un laiku,” teic “STATS grupas” dibinātājs Māris Alberts.
Austrijā patentētā VST (paliekošo veidņu) tehnoloģija paredz visu būvkonstrukciju izgatavošanu rūpnīcā ar rūpniecisku precizitāti. Būvlaukumā veidņi tiek montēti un piepildīti ar betonu, kas veido monolītu būvi. Pēc Skandināvijā izplatītās pieredzes, inženierkomunikācijas tiek montētas un iebetonētas nesošajās sienās un pārsegumos. Šāda pieeja ļauj apiet lielāko daļu no laikietilpīgiem, netīriem un dārgiem papilddarbiem pēc karkasa izbūves, kā arī iegūt papildus telpu uz inženierkomunikāciju šahtu rēķina. “STATS grupa” Latvijā pēc šīs tehnoloģijas ir uzbūvējusi jau 8 ēkas, bet Rietumeiropā vairāk nekā 40. Viens no pēdējiem “STATS grupas” īstenotajiem objektiem ir Māstrihtas Viesnīcu menedžmenta augstskolas (Nīderlande) trīs dienesta viesnīcu ēku komplekss ar kopumā 520 numuriņiem, kas tika realizēts gada laikā.
2020.gada sākumā "Stats grupas" uzņēmums "EB Liepāja" Karostas industriālā parka teritorijā, Liepājā, sācis ražotnes būvniecību. Ražotni plānots nodot ekspluatācijā līdz 2022.gada beigām. Kopējās investīcijas ražotnes attīstīšanai ir 3,34 miljoni eiro.
"Stats grupa" ir Latvijas uzņēmumu grupa, kas darbojas būvniecībā kopš 1993.gada. "Stats grupā" ietilpst uzņēmumi "Stats Incom", "Easy Building", "Stats Rent", "VEF kvartāls", "RPRO", "EB Liepāja". Uzņēmumu grupas patiesie labuma guvēji ir Inese Alberte, Kārlis Ermansons un Tamāra Petaško.
Raksta pilno versiju var aplūkot: http://www.db.lv/zinas/rada-tirazejamu-ekas-projektu-eksportam-un-vietejam-tirgum-503771
Meklēšana

Piedāvājiet savu īpašumu

Piedāvājiet īpašumu

Izveidojiet savu pieprasījumu

Izveidojiet pieprasījumu

Saņemiet piedāvājumus e-pastā

Pieteikties