+371 67114284

Preses Nama kvartāla otrajā kārtā taps skola un biroju ēka

Preses Nama kvartāla otrajā kārtā taps skola un biroju ēka
Nekustamo īpašumu attīstītājs “Lords LB Special Fund V” šī gada jūnijā uzsāka projekta “Preses Nama Kvartāls” otrās kārtas projektēšanu.
“ARHIS ARHITEKTI” būs atbildīgi par izglītības iestādes būvprojekta izstrādi, savukārt biroju ēkas projekts uzticēts dāņu arhitektu birojam “PLH Arhitekter”.
“Preses Nama Kvartāla” būvniecības otro kārtu plānots uzsākt 2022. gada beigās.
Noslēgtās vienošanās paredz būvprojektu izstrādi pusotra gada laikā no līguma parakstīšanas dienas.
“Pārdaugava ir nopietnu pārmaiņu priekšā. Akadēmiski svarīgu vietu Daugavas kreisajā krastā, kur apvienoti RTU, RISEBA un LU studentu centri, papildinās vēl viena izglītības iestāde. Tas ir nozīmīgs atskaites punkts projekta attīstībā, jo topošās skolas audzēkņiem būs pieejamas labiekārtotas kvartāla atpūtas zonas un sporta infrastruktūra uz multifunkcionālā centra ēkas jumta. Projekta unikālā lokācija Zināšanu jūdzē ar plašām brīvā laika pavadīšanas iespējām gājiena attālumā kļūs par akadēmiskās pilsētvides sirdi,” pauž projekta “Preses Nama Kvartāls” attīstītāja “Lords LB Special Fund V” pārstāvis Giedrius Bernotas.
Projekta “Preses Nama Kvartāls” attīstītājs “Lords LB Special Fund V” atklāj, ka patlaban notiek sarunas ar vairākām izglītības iestādēm par potenciālo sadarbību, tomēr konkrēti pretendenti pagaidām netiek minēti. Projekta pārstāvji norāda, ka vēlas redzēt uzticamu ilgtermiņa partneri, ar ko sakrīt vērtības, izpratne par ilgtspējīgu darbību, kā arī kam ir skaidras nākotnes attīstības vīzijas mūsdienīgas izglītības nodrošināšanā un vēlme iesaistīties tuvās Pārdaugavas sabiedriskās dzīves pilnveidē.
Saskaņā ar parakstīto līgumu “ARHIS ARHITEKTI” projekta attīstības otrajā posmā izstrādās būvprojektu modernai izglītības iestādei, kas atradīsies iepretim Rīgas vēsturiskajam centram revitalizētajā Zunda kanāla apkārtnē. Paredzēts, ka skolu izbūvēs piecu stāvu ēkā ar kopējo platību 5 500 kvadrātmetru. Izglītības iestādes celtniecību plānots pabeigt līdz 2024. gada sākumam.
“Modernas skolas izbūve būs nākamais jaunās arhitektūras pienesums sinerģijā ar vēsturisko mantojumu. Projekta idejas praktiskā īstenošana turpinās radīt longitudinālo Rīgas centru, kā saturisko pildījumu veidos gan izglītības, kultūras, darījumu un dzīvojamās, gan publiskās funkcijas. Mūsdienīga izglītības iestāde ar labiekārtotu apkaimi piešķirs Pārdaugavas nākotnei vēl vairāk cilvēcības un dinamikas, lai šo vietu iecienītu un aktīvi izmantotu,” akcentē “ARHIS ARHITEKTI” vadītājs Andris Kronbergs.
Paralēli slavenais dāņu arhitektu birojs “PLH Arhitekter” projektēs A klases biroju centru. Ēkas izveide notiks saskaņā ar ilgtspējīgas būvniecības principiem un atbilstoši “Near Zero Energy” standartiem, kas nozīmē zemu enerģijas patēriņu. Biroju ēka ar 25 000 kvadrātmetru kopējo platību atradīsies pie paša Zunda kanāla.
Domājot par ārtelpu risinājumiem pilsētvidē, nekustamo īpašumu attīstītājs “Lords LB Special Fund V” veiks apjomīgus labiekārtošanas un sakopšanas darbus Zunda kanāla apkaimē. Teritorijas revitalizācija padarīs Daugavas kreiso krastu pievilcīgu pastaigām un radīs gandarījumu iedzīvotājiem, kā arī pilsētas viesiem.
“Lords LB Special Fund V” pārvalda Lietuvas Bankas licencēta ieguldījumu pārvaldības sabiedrība “Lords LB Asset Management”, kas kopš 2008. gada sniedz pakalpojumus gan institucionālajiem, gan privātajiem investoriem. Kopumā uzņēmums pašlaik pārvalda 15 fondus: 12 nekustamā īpašuma fondus, divus privātā kapitāla fondus un vienu enerģētikas un infrastruktūras fondu. “Lords LB Asset Management” kopējo pārvaldīto aktīvu vērtība 2020. gada decembra beigās bija 660,2 miljoni eiro.
Raksta pilno versiju var aplūkot: http://www.db.lv/zinas/preses-nama-kvartala-otraja-karta-taps-skola-un-biroju-eka-503770
Meklēšana

Piedāvājiet savu īpašumu

Piedāvājiet īpašumu

Izveidojiet savu pieprasījumu

Izveidojiet pieprasījumu

Saņemiet piedāvājumus e-pastā

Pieteikties