+371 67114284

Pieķer būvniekus ar «pirmās dienas darba līgumiem»

www.db.lv
Pieķer būvniekus ar «pirmās dienas darba līgumiem»
Elīna Pankovska
15.06.2010


Lielajos būvobjektos visbiežāk nav problēmu ar darba drošības prasību ievērošanu, inspektori vairāk nepilnību konstatējot nelielos būvlaukumos, norāda Valsts darba inspekcijas (VDI) direktors Arnis Luhse.

Viņš arī uzsver, ka darba inspekcija būvniecības nozari pastiprināti pārbauda jau ceturto gadu, tādējādi panākot, ka uzņēmumi, kas nozarē strādā jau ilgāku laiku, darba aizsardzības jautājumus ir sakārtojuši labā līmenī. Samazinājies arī nozarē notiekošo negadījumu skaits.

Kopumā VDI visā valstī apsekojusi 146 būvlaukumus. Tematisko pārbaužu laikā uzņēmumiem tika izdoti 124 rīkojumi, kuros uzdots novērst 516 pārkāpumus.

Veicot pārbaudes tika atklātas arī 54 nereģistrēti nodarbinātas personas, kā arī septiņas personas ar «pirmās dienas darba līgumiem». Par personu nodarbināšanu bez rakstveidā noslēgta darba līguma, kā arī par būtiskiem darba aizsardzības pārkāpumiem inspektori piemēroja 16 naudas sodus, savukārt divos gadījumos būvobjektu darbība tikusi apturēta.

Visbiežāk konstatētie pārkāpumi ir saistīti ar to, ka daļā būvobjektu nav pieejami nodarbināto saraksti, nodarbinātie nav informēti par darba vides riskiem, kas apdraud viņu veselību, netiek lietotas izsniegtās aizsargķiveres, nav izvietotas drošības zīmes un citi.
Tomēr kā pozitīvs aspekts tiek minēts tas, ka vairumā gadījumu būvobjektā nodarbinātajiem ir izsniegtas nodarbināto apliecības, kā arī darba vietās tiek uzturēta tīrība un kārtība un nodarbinātie ir nodrošināti un pielieto aizsardzības līdzekļus.

Būtiski, ka Latvijā pērn un šogad būvniecības nozarē notikuši 136 nelaimes gadījumi darbā, no kuriem 41 bija ar smagām traumām un desmit gadījumos darbinieks gāja bojā. Savukārt šī gada pirmajos piecos mēnešos Latvijā pavisam notikuši 388 nelaimes gadījumi darbā.



Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://db.lv/r/329-buve-ipasums/342-buvnieciba/224659-pieker-buvniekus-ar-pirmas-dienas-darba-ligumiem
Meklēšana
City Real Estate iesaka
Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Rūpniecības iela, 2. stāvs, 3 istabas, 95.00m2
1600.00 EUR 16.84 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Avotu iela, 2. stāvs, 3 istabas, 77.00m2
800.00 EUR 10.39 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Āgenskalnā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Āgenskalnā
Raņķa dambis, 16. stāvs, 2 istabas, 76.50m2
2538.00 EUR 33.18 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu