+371 67114284

Papildināta: Merks un Salaspils novada dome strīdu risinās tiesā

Papildināta: Merks un Salaspils novada dome strīdu risinās tiesā
Pēc vairākiem neveiksmīgiem būvkompānijas “Merks” mēģinājumiem atrisināt domstarpības ar Salaspils novada domi saistībā ar bērnudārza būvniecības līgumu būvkompānija iesniegusi prasību tiesā, informē uzņēmumā.
Salaspils bērnudārza būvniecību bija plānots pabeigt jau šī gada janvārī, tomēr būvdarbi ievilkušies pašvaldības pasūtītā būvprojekta nepilnību dēļ.
Tajā konstatēta virkne būtisku trūkumu, tajā skaitā atsevišķu būvprojekta sadaļu neatbilstība ugunsdrošības prasībām, ko ir apstiprinājušas atbildīgās valsts institūcijas. Šie trūkumi radījuši nobīdes būvniecības procesa izpildes laikā, neļaujot arī “Merks” iekļauties sākotnējā grafikā. Šīs laika nobīdes Salaspils dome izmantojusi kā argumentu, lai nenorēķinātos par jau paveiktajiem darbiem, kā arī patvaļīgi atkāptos no noslēgto saistību pildīšanas.
“Šobrīd atrodamies strupceļā, jo projektu spējām pabeigt jau 2022. gada pavasarī, tomēr atdūrāmies pret nekvalitatīvu būvprojektu, kurā neatbilstības joprojām netiek novērstas. Turklāt Salaspils dome ne vien nevēlas sadarboties, lai panāktu projekta realizāciju, bet arī neveic norēķinus par padarītajiem darbiem vairāk nekā 1,5 miljonu eiro apmērā un pieprasa līguma laušanu. Šajā laikā Salaspils domei esam nosūtījuši jau vairākus desmitus vēstuļu, aicinot rast risinājumu, esam iniciējuši vairākas tikšanās, bet joprojām neredzam nekādu pozitīvu reakciju un virzību. Gluži pretēji – esam spiesti strādāt pašvaldības neizlēmības un pretdarbības apstākļos. Ņemot vērā, ka viena no mūsu prioritātēm ir nākamās paaudzes, šim projektam piegājām ar īpašu rūpību. Skumji apzināties, ka arī šajā septembrī gandrīz 300 bērniem izpaliks iespēja apgūt pasauli jaunās, modernās un īpaši bērniem pielāgotās telpās,” atklāj “Merks” valdes loceklis Andris Bišmeistars.
Viņš norāda, ka, neskatoties uz minēto, “Merks” ir gatavs turpināt strādāt un pabeigt darbus.
Līgums ar Salaspils novada domi tika noslēgts 2020. gada rudenī. Projekts tiek būvēts atbilstoši jaunākajām būvniecības ilgtspējas tendencēm, īpaši ņemot vērā videi draudzīgus risinājumus. Šobrīd ir paveikti 85 % no plānotajiem būvdarbiem.
Salaspils novada pašvaldība informē, ka 1.augustā lauzusi līgumu ar “Merks” par Septītās pirmsskolas izglītības iestādes būvniecību.
"Jau 2022. gada 10. jūnijā Salaspils pašvaldība nosūtīja paziņojumu būvkompānijai “Merks” par vienpusēju līguma izbeigšanu 2022. gada 1. augustā, jo darbu izpilde nenotika darbu izpildes kalendārajā grafikā paredzētājā apjomā un termiņā, kā arī būvuzņēmējs kavēja līguma izpildes termiņu ilgāk par 30 kalendārajām dienām. Vienlaikus 2022. gada 10. jūnijā Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) veica pārbaudi objektā un apturēja būvdarbus, uzdodot būvuzņēmējam sniegt paskaidrojumus par konstatētajiem pārkāpumiem līdz 2022. gada 22. jūnijam. Paskaidrojumi nav sniegti," informē pašvaldībā.
Tā skaidro, ka “Merks” apgalvo, ka būvprojekts ir nepilnīgs un kļūdains, kas it kā bijis par iemeslu būvdarbu savlaicīgai neizpildei, taču būvuzņēmējs nav iesniedzis vai norādījis nevienu konkrētu dokumentu, kas dotu objektīvu apstiprinājumu šādam apgalvojumam. Savukārt Salaspils pašvaldības pieaicinātais būvprojekta ekspertīzes veicējs – SIA “Cerkazi G” – atspēko būvkompānijas “Merks” paustos apgalvojumus par būvprojekta nepilnībām. 2022. gada 7. jūlijā Salaspils pašvaldība nosūtīja vēstuli ar ekspertu slēdzienu būvkompānijai “Merks”.
Pašvaldība norāda, ka izmaiņas būvprojektā ir ierosinājusi veikt pati būvkompānija “Merks”, lai gan būvprojekts par kļūdainu vai nepilnīgu no sertificētu ekspertu puses nav atzīts. Salaspils pašvaldība būvkompānijas “Merks” ierosinātās būvprojekta izmaiņas līgumā noteiktajos termiņos izvērtēja un sniedza atbildes. Izmaiņu izmaksas saskaņotas pušu sarakstē, taču būvuzņēmējs nav vēlējies vienoties par akceptētajiem izmaiņu darbiem, ievērojot līgumā noteikto kārtību, un darbus nav veicis. Līdz ar to neatbilst patiesībai “Merks” apgalvojums, ka tas ir pildījis savas no līguma izrietošās saistības pienācīgi un savlaicīgi.
Pašvaldība ir saņēmusi rēķinu no būvkompānijas “Merks” par darbiem, kas nav pieņemti no būvuzrauga un pasūtītāja puses. Pašvaldība ir aicinājusi būvuzņēmēju koriģēt darbu izpildes aktu un rēķinu, taču būvuzņēmējs to nav veicis un nav iesniedzis koriģētu rēķinu apmaksai. Līdz ar to pašvaldībai nav tiesiska pamata apmaksāt rēķinu.
2022. gada 2. augustā Salaspils pašvaldība lūdza būvkompānijai “Merks” nodot objektu, saskaņā ar līgumā noteikto procedūru, taču būvuzņēmējs objektu nodot atteicās.
Jaunajā bērnudārzā paredzētas 288 vietas. Vidēji mēnesī aukļu pakalpojumus izmanto 65 bērni, privātās pirmsskolas izglītības iestādes – 175 bērni (tiesības uz kompensāciju no pašvaldības puses ir gadījumā, ja pašvaldības nevar nodrošināt vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē).
Sākot no marta (mēneša, kad Septītā pirmsskolas izglītības iestāde bija jānodod ekspluatācijā) līdz jūnijam (4 mēneši) iztērēts kopumā 256 579 eiro: auklēm 50 479 eiro un privātām pirmsskolas izglītības iestādēm – 206 100 eiro. Līdz gada beigām, ja bērnudārzs nebūs pieejams, vēl būs nepieciešami 320 000 eiro.
Salaspils novada pašvaldība ir gatava novada intereses aizstāvēt tiesiskā ceļā.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/papildinata-merks-un-salaspils-novada-dome-stridu-risinas-tiesa-508678
Meklēšana

Piedāvājiet savu īpašumu

Piedāvājiet īpašumu

Izveidojiet savu pieprasījumu

Izveidojiet pieprasījumu

Saņemiet piedāvājumus e-pastā

Pieteikties
City Real Estate iesaka
Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā
Stabu iela, 3. stāvs, 2 istabas, 79.50m2
270000.00 EUR 3396.23 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Stabu iela, 3. stāvs, 2 istabas, 79.50m2
1300.00 EUR 16.35 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā
Riharda Vāgnera iela, 4. stāvs, 4 istabas, 123.40m2
3500.00 EUR 28.36 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu