Ozolniekos sabotē neuzceltu veikalu

Ozolniekos sabotē neuzceltu veikalu

Neizprotamu iemeslu dēļ vairāki cilvēki izvērš aģitācijas pasākumus pret veikala būvniecības ieceri Ozolnieku centrā. Tiesības apbūvēt pašvaldības zemi publiskā izsolē ieguva firma Mārksmens, kas ir veikalu zīmola Top attīstītāji.

Veikala būves iniciators ir pašvaldība. Ozolnieku centrā lielākas bodes pašlaik trūkst. Iedzīvotājiem pēc iepirkumiem jādodas otrpus Rīgas-Jelgavas ceļam. Vieta izvēlēta ar gudru ziņu - lai pie vienas reizes paplašinātu un labiekārtotu stāvvietu pie sporta centra. Te, starp Stadiona, Skolas un Kastaņu ielu ir neapbūvēta teritorija. Asfalts, zālājs un tālāk koku puduris. Tas paliks neskarts. Pašvaldība ieceri daudzkārt skaidrojusi, daudzkārt pamatojusi. Taču nule aktīvisti vērsušies gan domē, gan masu medijos ar iebildēm. «Esam sašutuši par vietējo Ozolnieku domnieku rīcību iznomāt pašvaldības zemi (uz zemesgabala Krogzemji) pilsētas centrā. Uzskatām, ka zaļajā teritorijā veikalam nav vietas,» raksta persona vārdā Una Rebeka. Savukārt viņas domubiedre Maija Luciņa it kā Ozolnieku iedzīvotāju vārdā vēsta: «Nevēlamies, ka būvē lielus objektus bez mūsu ziņas!» Par nepieciešamību rīkot publisko apspriešanu esot savākti 179 iedzīvotāju paraksti, bet dome tos ignorējot. Jāpiebilst, ka Ozolniekos kopumā mīt ap 11 000 cilvēku. Maija Luciņa arī apkopojusi dažādus faktus, kam Ozolnieku mērs Dainis Liepiņš jāataino kā slikts un alkatīgs cilvēks. Piemēram, sitienu tiesnesim Zemgales amatieru hokeja līgā 2006. gada beigās, darbošanos «Šlesera astoņkājī» un tādā garā.

Pašvaldības izpilddirektors Andulis Židkovs gan spriež, ka vēršanās pret veikala ieceri drīzāk ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Vēlēšanas taču tuvojas. Jo loģisku pretargumentu neesot. Veikals iedzīvotāju vairākumam ir vajadzīgs, vieta piemērota, un arī projekts būs individuāls.

To uzsver arī attīstītājs - firmas Mārksmens vadītājs Māris Broks: «Šobrīd vēl uzlabojam skices, lai tā nebūtu parasta sendviča ēka.» Uzņēmēja ieskatā iebildēm pret veikalu varbūt divēja izcelsme - vai nu politika un principiāla vēršanās pret pašvaldības aktivitātēm, vai arī konkurence. Kādreiz šajā apkārtnē darbojās Elvi tīkla veikals, bet tagad tas aizgājis projām.

Lai nu kā būtu, pašvaldībā teic, ka lēmuma pārskatīšana nenotiks. Iepirkumu un izsoļu komisija lēmumu ir pieņēmusi, noteikusi uzvarētāju. Izsoles nosacītā cena paredz vienreizēju maksu par zemes gabala apbūves tiesību piešķiršanu 50 000 eiro apmērā, savukārt nomas maksa par zemes lietošanu būs ne zemāka kā 3% gadā no zemes kadastrālās vērtības.

Veikalā būs arī konditoreja, iespējams, uz šo ēku pārvāksies arī pasta nodaļa. Ārpusē savukārt būt dažas tirdzniecības vietas lauku labumiem, un autostāvvieta tiks izveidota divreiz plašāka. Nav pamata bažām, ka projekts varētu noiet greizi, jo uzņēmumam Zemgales pusē jau ir 25 veikali un nopietna pieredze mazumtirdzniecības jomā. Saskaņā ar noslēgto nomas līgumu pēc 16 mēnešiem veikalam jābūt uzceltam.

Meklēšana