+371 67114284

Noskaidrots Dzintara ražotnes rekonstrukcijas metu konkursa uzvarētājs

Noskaidrots Dzintara ražotnes rekonstrukcijas metu konkursa uzvarētājs
Vēsturiskās kosmētikas “Dzintars” ražotnes rekonstrukcijas konkursā par labāko metu piedāvājumu ir atzīts arhitektūras un dizaina biroja ANNVIL piedāvājums.
Interese par konkursu bija liela, konkursa dokumentāciju izņēma 20 interesenti un plaši tika apsekotas abas ēkas. Metu konkursā tika iesniegti 4 darbi, kurus finālā žūrija arī vērtēja.
Metu konkursa uzvarētājs ir sācis sarunas ar H.A.Brieger par tālāku būvprojekta izstrādi šim objektam.
Arhitektūras un dizaina birojs ANNVIL sadarbībā ar arhitektūras biroju Space Group (ANNVIL/ SPACE GROUP) izstrādātais priekšlikums ar meta devīzi M30AB balstīts ilgtspējīgā dizaina pieejā ar fokusu uz sociālo ilgtspēju, adaptīvu, atkārtotu izmantošanu un multifunkcionāliem risinājumiem. Atbilstoši rekonstrukcijas iecerei, ražotnes pagalms ir iecerēts ar apzaļumotu atpūtas zonu un funkcionēs kā satikšanās un brīvā laika pavadīšanas vieta.
“Adaptīva atkārtota izmantošana ietver esošo struktūru un materiālu otrreizēju izmantošanu. Mēs esam pārliecināti, ka cirkulārajā ekonomikā balstītā pieeja, spēj efektīvi līdzsvarot sociālos, ekonomiskos un vides aspektus. Turklāt sociālā ilgtspēja apvieno fizisko dizainu ar sociālās pasaules dizainu - infrastruktūru sociālās un kultūras dzīves atbalstam, sociālās ērtības, sabiedrības iesaistīšanas sistēmu un vietu, kur cilvēkiem un vietām attīstīties. Šī būs jauna tipa sociālā vide pilsētā, kas stimulē attiecību, diskusiju, atklājumu veidošanos. Savstarpējā mijiedarbība cilvēkam ar cilvēku, veicinās jaunas kopienas formēšanos un kopīgu vērtību nostiprināšanu. Aicinām efektīvi izmantot pagalmu potenciālu, priekšplānā izvirzot cilvēku un viņa vajadzības,“ stāsta ANNVIL dibinātāja Anna Bates.
“ANNVIL piedāvātā vīzija atbilst mūsu sajūtām un izpratnei par atjaunotā H.A.Brieger uzņēmuma tēlu. Ražot efektīvi un kvalitatīvi ir mūsu galvenais uzdevums. Lai to paveiktu ir nepieciešami eksperti, atbilstošas zināšanas, ražošanas tehnoloģijas, un protams arī ražošanas vide - ērta, energoefektīva, mūsdienīga. Ražotnes rekonstrukcija ir vēl viens nozīmīgs solis H.A.Brieger attīstības plānā,” komentē Anastasija Udalova”, H.A.Brieger līdzīpašniece un vadītāja.
Maija beigās tika izsludināts apbūves ieceres arhitektūras un dizaina risinājumu ideju konkurss “Ražošanas ēkas un rūpnieciskās ražošanas ēkas rekonstrukcijas ideju mets” vēsturiskajā kosmētikas ražotnē “Dzintars”, Rīgā Mālu ielā 30. Uzņēmuma ražošanas un komercapbūves teritoriju veido divi funkcionāli saistīti nekustamie īpašumi: zemes gabals ar kopējo platību 65 300 m2 un ēkas ar kopējo platību 48 000 m2.
Apbūves teritoriju veido kopā 37 būves (administratīvās ēkas, ražošanas ēkas, noliktavas, saimniecības ēkas, tehniskās ēkas, darbnīcas, laboratorijas, nojumes, garāža, katlu māja). Metu konkursā rekonstrukcijas apjomā tika iekļauta 4 stāvu rūpnieciskās ražošanas ēka ar zīmola, uzņēmuma un ražošanas izstāžu zāli, e-veikala pirktās produkcijas saņemšanas vietu, tehnisko stāvu, biroju telpām, kvalitātes kontroles laboratoriju, kosmētikas līdzekļu izstrādes laboratoriju, parfimērijas laboratoriju, cieto formu izstrādes laboratoriju un testēšanas telpām un 1 stāva ražošanas ēka: ar ražošanas, fasēšanas telpām, noliktavām izejvielu, iepakojuma, etiķešu un komplektējošo detaļu glabāšanai, kabinetiem, ražošanas procesa kvalitātes kontroles laboratoriju un ieejas risinājumu viesiem, kas paredz iespējas apskatīt ražošanas procesu.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/noskaidrots-dzintara-razotnes-rekonstrukcijas-metu-konkursa-uzvaretajs-503736
Meklēšana