+371 67114284

Neatbalstīs VL-TB/LNNK grozījumus Imigrācijas likumā; "Vienotība" rosina citas izmaiņas

Neatbalstīs VL-TB/LNNK grozījumus Imigrācijas likumā; "Vienotība" rosina citas izmaiņas

Koalīcija nolēmusi neatbalstīt nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK iesniegtos grozījumus Imigrācijas likumā, rosinot pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju (TUA) izsniegšanu Krievijas pilsoņiem par nekustamā īpašuma iegādi. Savukārt "Vienotība" iesniegusi likuma grozījumus, kas paredz Ministru kabinetam tiesības ierobežot termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu.


Neapmierinātību ar koalīcijas lēmumu šodien pauda VL-TB/LNNK pārstāvis Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks, jo iepriekš Drošības policija (DP) esot norādījusi, ka masveidīga termiņuzturēšanās atļauju piešķiršana Krievijas pilsoņiem rada apdraudējumu Latvijas drošībai. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) publiski ir paudis, ka ar pašreizējiem pieteikumu apjomiem DP nevar tikt galā, norādīja Iesalnieks.


Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) un Saeimas deputāte Zanda Kalniņa-Lukaševica (RP/V) norādīja, ka "Vienotība" ir iesniegusi savu priekšlikumu grozījumiem Imigrācijas likumā, kurā nav minēta konkrēta valsts. Tie paredz, ka, konstatējot iespējamo apdraudējuma risku, valsts drošības interesēs Ministru kabinets var lemt par termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas pārtraukšanu un ka MK lēmums nekavējoties stāsies spēkā.


Iesalnieks uzsvēra, ka "Vienotības" iniciatīva ir VL-TB/LNNK pirms vairākiem mēnešiem virzītais priekšlikums, kas ir ticis "nomarinēts". "Vienotības" priekšlikumu pēc nedēļas varētu skatīt koalīcija, norādīja premjerministre.


Straujuma piebilda, ka valdība ir ieteikusi nākamajai valdībai, veidojot 2015.gada budžetu, ņemt vērā nepieciešamību palielināt DP paredzēto finansējumu.


Kā ziņots, nacionālās apvienības deputāti likumprojekta anotācijā uzsver, ka persona, kas saņēmusi uzturēšanās atļauju par nekustamā īpašuma iegādi, iegūst termiņuzturēšanās atļauju Latvijā, vienlaikus iegūst tajā arī noteiktu ekonomisku ietekmi un arī iespēju ietekmēt Latvijā notiekošos politiskos un sociālos procesus, kā arī iespēju ietekmēt publiskās informācijas apriti. "Tas nav mazsvarīgi, ņemot vērā Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu, kas apdraud mieru visā Eiropā, un statistiku, kas liecina, ka lielāko daļu no termiņuzturēšanās atļaujām atbilstoši iepriekšminētajam punktam izsniedz tieši Krievijas pilsoņiem," piebilst likumprojekta autori.


Situācijā, kad militārā konflikta virzība un ilgums nav paredzami, Latvijai nevajagot lieki riskēt un radīt sev papildu nacionālās drošības apdraudējumus, tāpēc likumprojektā tika piedāvāts pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu, "kamēr turpinās starptautisko tiesību normu pārkāpšana no Krievijas puses, veicot agresiju pret Ukrainu".


Saeima septembrī jau divas reizes noraidīja līdzīgus VL-TB/LNNK rosinātos Imigrācijas likuma grozījumus.

Meklēšana

Piedāvājiet savu īpašumu

Piedāvājiet īpašumu

Izveidojiet savu pieprasījumu

Izveidojiet pieprasījumu

Saņemiet piedāvājumus e-pastā

Pieteikties
City Real Estate iesaka
Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Rūpniecības iela, 4. stāvs, 3 istabas, 96.10m2
1600.00 EUR 16.65 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Valmieras iela, 4. stāvs, 1 istabas, 30.00m2
370.00 EUR 12.33 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Rūpniecības iela, 2. stāvs, 3 istabas, 95.00m2
1600.00 EUR 16.84 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Elizabetes iela, 2. stāvs, 2 istabas, 47.00m2
795.00 EUR 16.91 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Krišjāņa Barona iela, 3. stāvs, 2 istabas, 53.40m2
750.00 EUR 14.04 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Krišjāņa Valdemāra iela, 1. stāvs, 3 istabas, 90.00m2
1700.00 EUR 18.89 EUR / m2

Pārdod māju Aizkraukles rajonā, Jaunjelgava

Pārdod māju Aizkraukles rajonā, Jaunjelgava
Jelgavas iela, 2 stāvi, 7 istabas, 311.00m2
22000.00 EUR 70.74 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Pulkveža Brieža iela, 6. stāvs, 5 istabas, 232.00m2
1700.00 EUR 7.33 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā
Rūpniecības iela, 5. stāvs, 3 istabas, 95.70m2
390000.00 EUR 4075.24 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Artilērijas iela, 2. stāvs, 4 istabas, 140.00m2
3000.00 EUR 21.43 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu