Microsoft birojs Latvijā: darba galdu katru dienu var izvēlēties citu
Linda Zalāne, 2014. gada 25. februāris
Ik rītu gluži kā mājās Microsoft Latvija darbinieki pārbauda katrs savu pastkasti, kas izvietota līdzās ģērbtuvei, nolūko, kurā no darba vietām tajā dienā vēlētos sēdēt .
Microsoft Latvija nomā telpas 800 m2 lielā platībā Rīgas centrā.
Biroja koncepts atbilst uzņēmuma īstenotajai pieejai citviet pasaulē. Proti, jaunie Microsoft biroji tiek veidoti pēc atvērtā tipa standarta, turklāt darbiniekiem nav ierādīta konkrēta darba vieta. To katru dienu var izvēlēties citu. Microsoft Latvija līgumā noteikts, ka pusi darba laika uzņēmumā nodarbinātie drīkst strādāt ārpus biroja telpām.
Birojā strādā 34 darbinieki, bet darba vietas ir tikai 29, un reti kad tās visas ir aizņemtas. Arī uzņēmuma vadītājam nav sava darba kabineta ar ādas krēslu un ozolkoka galdu. Viņš tāpat kā citi darbinieki katru dienu izvēlas, kur vēlas sēdēt un strādāt, stāsta Microsoft Latvija sabiedrisko attiecību un sabiedrisko projektu vadītāja Kristīne Mennika. Brīvais darba vietu sadalījums esot ērts un nerada sarežģījumus. Piemēram, daudziem kolēģiem bieži jādodas komandējumos un viņiem nav nepieciešams atsevišķs galds, kuru noklāt ar līmlapiņām vai foto rāmīšos. Latvijas birojā bieži ierodas strādāt arī citu Microsoft filiāļu kolēģi, un viņiem nav jāprasa, pie kura galda drīkst apsēsties. Ja uz galda atrodas vien monitors un tastatūra, tātad šī vieta ir brīva. Katram darbiniekam ir savs skapītis, kur turēt personiskās mantas. Darba dienas beigās visi darba vietu sakārto. Tas disciplinē un palīdz neapaugt ar liekām mantām.
Latvijas pārstāvniecības birojā izveidotas arī 13 sapulču telpas – katra no tām atšķiras gan pēc izmēra, gan dizaina. Protams, tur neiztrūkstošs elements ir pie sienas piestiprināts liela izmēra televizors.
Darbinieki konkursa kārtībā nolēma, ka sapulču telpām jādod vārdi, un vairākums izlēma par labu zodiaka zīmju latīniskajiem nosaukumiem, piemēram, Sagittarius, Libra u.c., bet 13. telpa nodēvēta Astras zvaigznes vārdā.
Biroja vizuālo tēlu veidojusi pašmāju dizainere Gunta Lapiņa, savukārt drošības, tehniskos un servera telpas standartus nosaka Microsoft korporācija. Striktākie nosacījumi bijuši serveru telpai. Tā esot «svētvieta», kurā atļauts ieiet vien dažiem darbiniekiem. Sanāksmes telpās notiek klātienes tikšanās ar kolēģiem un klientiem, tiek organizētas sapulces, kurās darbinieki var piedalīties arī virtuāli. Lai piedalītos videokonferencē, vajag tikai datoru ar videokameru – cits speciāls «ekipējums» nav nepieciešams.
«Saziņā ar kolēģiem jebkurā pasaules malā izmantojam vienotu saziņas platformu Lync, kas konferencē vienlaikus ļauj pieslēgties neierobežotam cilvēku skaitam, gadās līdz pat 300 kolēģu. Šajā ziņā mēs esam zaļi – virtuālās tikšanās ļauj mums līdz minimumam samazināt nepieciešamību doties pie kolēģiem citās valstīs,» stāsta K. Mennika.
Katram darbiniekam ir Outlook kalendārs, kura darba kārtība redzama ikvienam kolēģim, līdz ar to ir viegli organizēt savstarpējās tikšanās un rezervēt piemērotāko sanāksmes telpu. Jebkurā tikšanās pieteikumā tiek ielikta arī virtuāla Lync saite, lai cilvēks var piedalīties sarunā arī attālināti – no datora, planšetdatora vai viedtālruņa.
«Fakts, ka darbinieki strādā attālināti, procesu nesarežģī. Cilvēki ir orientēti uz konkrēto mērķi un uzdevumu, un nav svarīgi, kur viņi to izdara, bet gan – kā, cik savlaicīgi un kvalitatīvi darbu paveic,» stāsta K. Mennika.
Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/foto-video/foto/microsoft-birojs-latvja-darba-galdu-katru-dienu-var-izveleties-citu-410586/?