+371 67114284

Melngailis: pārdot Parex pēc vēlēšanām būtu lielākā kļūda

www.db.lv
Melngailis: pārdot Parex pēc vēlēšanām būtu lielākā kļūda
Ritvars Bīders
[email protected]
18.02.2010


Gaidīt līdz oktobrī paredzētajām vēlēšanām, lai pārdotu Parex būtu «lielākā kļūda, kādu kāds varētu pieļaut», tā intervijā Bloomberg norādījis Parex vadītājs Nils Melngailis.
Viņš skaidro, ka veiksmīga Parex bankas pārdošana varētu atgriezt valstij daļu naudas, ko tā ieguldījusi bankā pēc depozītu aizplūduma. Latvija Parex bankā ieguldījusi aptuveni 724 miljonus latu, lai nodrošinātu nepieciešamo depozītu apjomu, kā arī vēl aptuveni 150 miljonu latu, lai palielinātu Parex bankas kapitālu.

N. Melngailim nākamnedēļ tiekoties ar baņķieriem Londonā, tiks runāts arī par aizņēmumu, kuru Latvijas valsts pārņemtā banka varētu izmantot jaunu aizdevumu izsniegšanā vai valsts ieguldītās naudas atmaksai.

Nils Melngailis norādījis, ka finanšu līdzekļus banka centīsies iegūt ņemto sindicēto aizdevumu vai arī izmantojot obligāciju emisiju.
Parex bankas sabrukums 2008. gada oktobrī saasināja ekonomisko krīzi Latvijā un bija viens no iemesliem, kāpēc valstij nācās pieteikties 7.5 miljardu eiro aizdevumam no Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un Eiropas Savienības (ES).


Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/a/2010/02/18/Melngailis_pardot_Parex
Meklēšana
City Real Estate iesaka
Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā
Riharda Vāgnera iela, 2. stāvs, 3 istabas, 122.30m2
1800.00 EUR 14.72 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Jūrmalā, Jaundubultos

Pārdod dzīvokli Jūrmalā, Jaundubultos
Strēlnieku prospekts, 2. stāvs, 3 istabas, 77.60m2
208588.00 EUR 2687.99 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Rūpniecības iela, 3. stāvs, 4 istabas, 145.00m2
2000.00 EUR 13.79 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu