+371 67114284

Lipmans: Tā rūpnīca nevienam nav vajadzīga

Lipmans: Tā rūpnīca nevienam nav vajadzīga

Andrejs Vaivars, 2013. gada 16. oktobris
Man ir žēl Liepājas metalurga, un tāpēc es tā uzstājos, bet man tas nav vajadzīgs. Tā intervijā DB apgalvo Kirovs Lipmans, viens no trīs lielākajiem a/s Liepājas metalurgs akcionāriem, tādējādi apstiprinādams, ka ir gatavs pārdot savas akcijas šajā kompānijā, ja vien būtu, kas pērk.
Pēdējā laikā gan dažādi eksperti, gan arī valsts amatpersonas ir prognozējušas, ka a/s Liepājas metalurgs (LM), visticamāk, sagaida maksātnespēja. Cik lielā mērā varat tam piekrist?

Esmu ļoti sašutis par to, kas notiek ar LM. 1996. gadā es iegādājos LM, kad neviens neticēja, ka ar to uzņēmumu kaut ko var izdarīt, un visi domāja, ka tas piedzīvos bankrotu. Mani tā dēvētie partneri tur nav ieguldījuši nevienu santīmu, viņi tikai katru dienu nāca pie manis un lūdza, lai paņemu viņus par partneriem. Kad LM sāka strādāt ar peļņu, es viņiem vairs nebiju vajadzīgs. Vienā brīdī šie partneri sāka man sūtīt visādus bandītus, un es sapratu, ka nevaru ar viņiem vairs sadarboties. Agrāk nezināju, ka tā būs – nebija tādas reizes, kad, aizbraucot uz Liepāju, man netiktu draudēts. Zaharjins man stāstīja visādas briesmas par nošautiem cilvēkiem Rīgā un Liepājā. Vai ar tādiem cilvēkiem es varēju strādāt? Sapratu, ka man ar viņiem nav pa ceļam, ka šie cilvēki ir žuļiki.
Kādu jūs redzat reālo LM turpmākās attīstības scenāriju?
Domāju, ka to izpārdos. Turklāt jāsaprot, ka tā rūpnīca nevienam nav vajadzīga. Ir vēl tikai viena metalurģijas rūpnīca, kur izmanto tādas krāsnis, kā LM – citur jau sen strādā ar elektrokrāsnīm. Man smiekli nāca, klausoties dažu cilvēku uzstāšanos par to, cik LM tagad ir modernizēts. Muļķības! Velmētavu nav.

Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/razosana/energetika/lipmans-ta-rupnica-nevienam-nav-vajadziga-403174
Meklēšana
City Real Estate iesaka
Izīrē dzīvokli Rīgā, Āgenskalnā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Āgenskalnā
Raņķa dambis, 5. stāvs, 2 istabas, 67.80m2
1695.00 EUR 25 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Stabu iela, 5. stāvs, 5 istabas, 220.00m2
3300.00 EUR 15 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Marijas iela, 6. stāvs, 3 istabas, 74.00m2
850.00 EUR 11.49 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu