+371 67114284

Lietuvā nākamajā sezonā prognozē lētāku apkuri

Lietuvā nākamajā sezonā prognozē lētāku apkuri

Nākamajā apkures sezonā Lietuvā maksa par siltumenerģiju varētu būt zemāka nekā aizvadītajā, vēsta portāls "Lrytas.lt", atsaucoties uz Valsts cenu un enerģētikas kontroles komisijas aplēsēm.

Vidēji Lietuvā apkures maksa varētu samazināties par 6,6%, Viļņā - par gandrīz 9%, bet Kauņā - pat aptuveni par sestdaļu. Tiesa gan, dārgāk no rudens var nākties maksāt tajās pilsētās, kur šobrīd apkure ir vislētākā, tai skaitā Mažeiķos un Molētos. Kopumā siltumenerģija 38 Lietuvas pašvaldībās kļūs lētāka, bet deviņās - dārgāka.
Komisija savas aplēses balstījusi uz siltumenerģijas piegādātāju plānotajiem investīciju projektiem, kā arī uz dažādu veidu kurināmā cenu tendencēm.
Visjūtamākais cenu kritums paredzams tur, kur kopējā kurināmā apjomā lielākais īpatsvars ir biokurināmajam, piemēram, Biržos, kā arī tur, kur norisinās siltumtīklu modernizācija un katlumāju rekonstrukcija, tostarp Utenā.
Klaipēdā savukārt cenas pazeminās pieaugošās konkurences dēļ, jo pilsētā parādījušies jauni neatkarīgi siltumenerģijas ražotāji.
Tiek arī prognozēts, ka dabasgāzes cenas nākamajā sezonā samazināsies par aptuveni 3,4% salīdzinājumā ar tām cenām, pēc kurām maksa par siltumenerģiju tika noteikta pagājušajā apkures sezonā. Biokurināmā cenās nekādas pārmaiņas, domājams, nav paredzamas.


Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.apollo.lv/zinas/riga-pastiprinati-kontrole-buvobjektus-kam-beidzies-buvatlaujas-deriguma-termins/571362
Meklēšana

Piedāvājiet savu īpašumu

Piedāvājiet īpašumu

Izveidojiet savu pieprasījumu

Izveidojiet pieprasījumu

Saņemiet piedāvājumus e-pastā

Pieteikties
City Real Estate iesaka
Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā
Jeruzalemes iela, 2. stāvs, 2 istabas, 58.00m2
226000.00 EUR 3896.55 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Valmieras iela, 2. stāvs, 1 istabas, 24.00m2
360.00 EUR 15 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Blaumaņa iela, 6. stāvs, 2 istabas, 85.00m2
900.00 EUR 10.59 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu