+371 67114284

Liepājas dome izmanto pirmpirkuma tiesības

www.db.lv
Liepājas dome izmanto pirmpirkuma tiesības
Vēsma Lēvalde, Db
12.11.2009

Liepājas dome nolēmusi izmantot pirmpirkuma tiesības uz zemes īpašumu Liepājas centrā, iegādājoties to no privātpersonas Andreja Džeriņa par 428 tūkstošiem eiro.
Lēmums pamatots ar to, ka zemes gabals atrodas pilsētbūvniecības piemineklī - Liepājas vēsturiskajā centrā, teritorijā, kurā teritorijas plānojums paredz saglabāt vienu no pilsētas skvēriem, kā arī nakotnē daļa no šī zemesgabala būs nepieciešama Lielās ielas rekonstrukcijai. Turklāt iecerētais McDonald's restorāns bijis plānots kā Drive Through (Brauc cauri), kur ēdamo var iegādāties, neizkāpjot no automašīnas, taču šajā vietā tas sarežģītu transporta plūsmu. Potenciālais pircējs bija SIA BM Būve, ko īpašnieks norādījis kā McDonald's restorāna projekta attīstītāju.

SIA BM Būve reģistrēta Alūksnē 2007. gadā, tās valdes priekšsēdētājs Edijs Berkulis kandidējis pašvaldību vēlēšanās no SCP saraksta, firmas nosaukums atrodams komercķīlu reģistrā, apgrozāmo līdzekļu garantiju saņēmēju reģistrā, kā arī nekaunīgo braucēju - pseidoinvalīdu reģistrā. Starp firmas realizātajiem būvobjektiem ir pludmales kafejnīca Jūrmalā un vairāki objekti Austrumlatvijā, kur firma strādājusi kā apakšuzņēmējs. Db neizdevās atrast ziņas par firmas iespējamo sadarbību ar McDonald's Latvia. Db jau rakstīja, ka Liepājas dome ārkārtas sēdē lēma par pirmpirkuma tiesību izmantošanu uz zemes gabalu Liepājas centrā, kur iecerēts būvēt restorānu McDonald's.


Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/a/2009/11/12/Liepajas_dome_izmanto_pir
Meklēšana