+371 67114284

Lems par apbūves augstuma izmaiņām teritorijas plānojumā Mežaparkā

Lems par apbūves augstuma izmaiņām teritorijas plānojumā Mežaparkā
Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja 13.septembrī plāno lemt par izmaiņām lokālplānojumā teritorijai Mežaparkā, kur plānots palielināt apbūves augstumu, liecina komitejas sēdes darba kārtība.
Publiskai apspriešanai plānots nodot lokālplānojumu 30 hektārus lielai teritorijai starp Gustava Zemgala gatvi, Ķīšezera ielu, Kokneses prospektu un vēsturisko Mežaparka apkaimes apbūvi.
Lokālplānojuma ierosinātājs ir SIA "Mežaparka Rezidences". Lokālplānojuma izstrādes mērķis ir turpinātu plānoto apbūves attīstību.
Lokālplānojuma risinājumu pamatā ir iecere, kas paredz teritorijas vidus daļā, sākot no izbūvētās Ķelnes ielas, pakāpeniski paaugstināt plānotās apbūves stāvu skaitu no trīs stāviem uz četriem stāviem, bet teritorijas dienvidu daļā paredzot arī piecu un sešu stāvu apbūvi.
Augstākās ēkas, galvenokārt ar publiskām funkcijām, paredzētas kvartālā, kas atrodas Ķīšezera ielas un Gustava Zemgala gatves tiešā tuvumā.
Minētā apbūve iecerēta arī kā prettrokšņu barjera pārējai apbūvei vietā, kur esošais prettrokšņu valnis ir zemāks vai tā nav.
Lokālplānojuma redakcijā īpaša uzmanība esot pievērsta publiskās ārtelpas risinājumiem - veidojot zaļo joslu kvartāla iekšpusē un iekšpagalmu apzaļumojumu.
SIA "Mežaparka rezidences" ir reģistrēta 2018.gadā. Tās apgrozījums pērn bija 1,2 miljoni eiro, bet zaudējumi 1,5 miljoni eiro.
Uzņēmuma īpašnieki ir Nīderlandē reģistrētā kompānija "New Europe Property Finance II", kam pieder 99,98% "Mežaparka rezidences" kapitāla daļu, bet pārējais - Kiprā reģistrētajai "Donne Investments Limited".
Patiesie labuma guvēji ir ASV dzīvojošie Džordžs Rors un Moriss Tabačiničs, kuri norādīti kā patiesie labuma guvēji arī no nekustamo īpašumu attīstītāja "Domuss" darbības.
Jau ziņots, ka "Domuss" īstenoja projektu "Mežaparka rezidences" kurā pērn noslēdza pēdējo posmu darbā pie desmit miljonu eiro vērtā dzīvokļu kompleksa, kopumā tirgū piedāvājot 51 jaunu "premium" klases dzīvokli.
"Domuss" ir ASV investīciju fondu grupas NCH uzņēmums, kas Latvijas nekustamo īpašumu tirgū darbojas kopš 1995.gada.
"Domuss" attīstīto projektu vidū ir dzīvojamās un biroju ēkas Vecrīgā un Rīgas centrā, daudzdzīvokļu komplekss "Ģipša fabrika", dzīvokļu ēka "Felicity Apartments", privātmāju ciemats Pierīgā "Nordic Villages", kā arī tirdzniecības objekti, tostarp iepirkšanās centrs "Rīga Plaza", noliktavu un loģistikas centri.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/lems-par-apbuves-augstuma-izmainam-teritorijas-planojuma-mezaparka-504442
Meklēšana
City Real Estate iesaka
Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Vecrīgā
Kaļķu iela, 4. stāvs, 3 istabas, 80.00m2
1200.00 EUR 15 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Vīlandes iela, 2. stāvs, 4 istabas, 154.50m2
1085.00 EUR 7.02 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Elizabetes iela, 5. stāvs, 3 istabas, 63.00m2
750.00 EUR 11.9 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu