Latvijai trešais straujākais mājokļu cenu kāpums ES
Žanete Hāka, 2014. gada 21. janvāris
Pērnā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, eirozonā mājokļu cenas sarukušas par 1,3%, savukārt Eiropas Savienībā – par 0,5%, liecina Eurostat dati.
Salīdzinot ar otro ceturksni, pērnā gada trešajā ceturksnī cenas eirozonā kāpušas par 0,6%, bet ES – par 0,7%.
Starp ES dalībvalstīm, par kurām dati ir pieejami, lielākais cenu kāpums gada laikā vērojams Igaunijā – par 11,1%, Luksemburgā – par 6,5% un Latvijā – par 6,2%, savukārt straujākais kritums bijis Horvātijā – par 16,9%, Kiprā – par 8% un Spānijā – par 6,4%.
Straujākais cenu kāpums ceturkšņa laikā bijis Igaunijā – par 5,3%, Īrijā – par 4,1% un Lielbritānijā – par 2,5%. Savukārt ceturkšņa laikā cena visvairāk sarukusi Slovēnijā – par 4%, Dānijā – par 3,3% un Rumānijā – par 2,4%.
Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/eiro/latvijai-tresais-straujakais-majoklu-cenu-kapums-es-408583