+371 67114284

Latvijā mājokļu cenu kāpums bijis mazāks nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā mājokļu cenu kāpums bijis mazāks nekā ES un eirozonā vidēji
Mājokļu cenas Latvijā pērn trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada pieaugušas par 2,1%, kas ir mazāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji.
Tā liecina ES statistikas biroja "Eurostat" ceturtdien publiskotie dati par 26 bloka dalībvalstīm.
Straujākais mājokļu cenu kāpums gada izteiksmē reģistrēts Luksemburgā (+13,6%), Polijā (+10,9%), Austrijā (+8,9%) un Čehijā (+8,4%). Lietuvā mājokļu cenas šajā periodā pieaugušas par 6,4%, bet Igaunijā - par 3,9%.
Kopumā mājokļu cenas trešajā ceturksnī gada izteiksmē pieaugušas visās ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, izņemot Īrijā un Kiprā, kur tās sarukušas attiecīgi par 0,8% un 1,4%.
ES dalībvalstīs vidēji gada izteiksmē jūlijā-septembrī mājokļu cenas pieauga par 5,2%, bet eirozonā - par 4,9%. Ceturkšņa izteiksmē mājokļu cenas ES vidēji trešajā ceturksnī palielinājās par 1,4%, bet eirozonā - par 1,3%.
Ceturkšņa izteiksmē lielākais mājokļu cenu pieaugums trešajā ceturksnī fiksēts Ungārijā (+5,2%), Dānijā (+4,2%) un Latvijā (+3,7%), bet cenas samazinājās Kiprā (-4,8%), Rumānijā (-2,6%), Itālijā (-2,5%) un Horvātijā (-0,6%). Lietuvā mājokļu cenas palielinājās par 0,4%, bet Igaunijā - par 2,3%.
Dati par Grieķiju nav pieejami.
Raksta pilno versiju var aplūkot: http://www.db.lv/zinas/latvija-majoklu-cenu-kapums-bijis-mazaks-neka-es-un-eirozona-videji-500668
Meklēšana

Piedāvājiet savu īpašumu

Piedāvājiet īpašumu

Izveidojiet savu pieprasījumu

Izveidojiet pieprasījumu

Saņemiet piedāvājumus e-pastā

Pieteikties