+371 67114284

Koncertzāle "Palladium": Informācija par ēkas tehnisko stāvokli nav pamatota

Koncertzāle "Palladium": Informācija par ēkas tehnisko stāvokli nav pamatota

Publiski izskanējusī informācija, ka koncertzālē "Palladium" uzturēties ir nedroši, nav pamatota, aģentūru LETA informēja koncertzāles direktore Linda Andersone.

Viņa stāstīja, ka gadskārtējie plānotie darbi koncertzāles kosmētiskai sakopšanai 15.jūnijā, kad Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) veica pārbaudi, jau bija sākti. To laikā tiek novērsts ēkas dabiskais nolietojums.

Kā norādīja Andersone, BVKB 3.augusta atzinumā par publiskas ēkas ekspluatācijas pārbaudi norādīts veikt darbus, no kuriem daļa jau bija iekļauti plānoto darbu sarakstā, savukārt pārējie tiks rūpīgi izvērtēti un iekļauti veicamajos darbos. Kā pirmā tiks veikta koncertzāles ēkas tehniskā izpēte, kurai BVKB devis izpildes termiņu - divi mēneši.

Darbi, kas atzinumā minēti kā neatļauta būvniecība, pēc Andersones teiktā, ir darbi, kas norit pie esošo skatuves konstrukciju apsekošanas un papildu nostiprināšanas saskaņā ar izstrādātu tehnisko projektu, lai jaunajā sezonā nodrošinātu augsta līmeņa drošību. Būvniecības atļauja nav tikusi izņemta, ņemot vērā to, ka veicamie darbi ir uzlabojumi, kas neattiecas uz ēkas būvkonstrukcijām.

Šobrīd koncertzāle nav atvērta publiskam apmeklējumam, jo tiek veikta tehniskā apkope, plānotos darbus ir paredzēts beigt 1.septembrī. Koncertzāle savu darbību sāks 18.septembrī, uzsākot piekto savas darbības sezonu. Pirms sezonas atklāšanas BVKB tiks aicināts apsekot veiktos darbus un novērtēt to atbilstību prasībām publiskas ēkas drošai ekspluatācijai.

Kā ziņots, BVKB konstatējis, ka Rīgā ir vēl divas ēkas, kuru ekspluatācija apdraud cilvēku drošību - koncertzāle "Palladium" un "Rimi" tirdzniecības centrs Lomonosova ielā 6.

Kā informēja BVKB vadītājs Pēteris Druķis, šajās vietās nav droša konstrukciju nestspēja, kā arī konstatēta patvaļīga būvniecība. "Ja īpašnieki nesniegs pierādījumus tam, ka riski ir novērsti, BVKB tiks pieņemti lēmumi, visticamāk, par ēku ekspluatācijas pārtraukšanu," piebilda Druķis.

Meklēšana
City Real Estate iesaka
Izīrē dzīvokli Rīgā, Ziepniekkalnā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Ziepniekkalnā
Ziepniekkalna iela, 6. stāvs, 3 istabas, 133.00m2
1500.00 EUR 11.28 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Valmieras iela, 4. stāvs, 1 istabas, 30.00m2
370.00 EUR 12.33 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Stabu iela, 3. stāvs, 2 istabas, 79.50m2
1350.00 EUR 16.98 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu