+371 67114284

JRT būvnieki sola novērst pāļu urbšanas radītās plaisas blakus ēkās

JRT būvnieki sola novērst pāļu urbšanas radītās plaisas blakus ēkās

Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvniecībā ir apturēti pāļu urbšanas darbi, jo konstatēta neliela blakus esošo ēku Ģertrūdes ielā 30 un Ģertrūdes ielā 32 sēšanās. Būvniecības procesā iesaistītie cer, ka būvdarbu termiņus kopumā tas neietekmēs un teātra ēku izdosies pabeigt plānotajā laikā.

Problēmas radušās iekšpagalmā, kur plānots JRT jaunais būvapjoms – 21 metru augsta ēka, kurā atradīsies divas mazās zāles, mēģinājumu zāle un dekorāciju uzglabāšanas telpa pagrabstāvā.

«Iekšpagalmā pa perimetru ir jāizbūvē pāļu atbalsta siena, kas nepieciešama, jo šajā projektā jāizbūvē arī viens stāvs zem zemes. Tā ir kā norobežojošā konstrukcija jaunajam apjomam no kaimiņu īpašumiem. Būvējot šo atbalsta sienu, novembrī pamanījām nelielu sēšanos 1-6 mm, darbus apturējām, lai noskaidrotu, kā rīkoties tālāk, kā uzlabot darbu, lai ietekme būtu pēc iespējas mazāka. Kopš 4.decembra nekādas izmaiņas blakus ēkās vairāk nav konstatētas,» skaidro ēkas būvnieka, PS RERE Būve 1 projekta direktors Valdis Koks.

Viņš uzsver, ka darbi apturēti tikai šajā, pāļu urbšanas posmā. Pārējie darbi turpinās - teātra vecajā, restaurējamā ēkā Lāčplēša ielā demontētas visas saudzīgi restaurējamās lietas, tai skaitā parkets, flīzes, grīdas dēļi, gaismekļi, vēl notiek griestu fragmenta sagatavošana demontāžai, kas ir unikāla lieta, lai šo zīmējumu varētu izmantot rekonstruētajā ēkā. V.Koks informēja, ka pie Lāčplēša ēkas tuvākajās nedēļās darbu uzsāks Sadales tīkls, kas veiks kabeļu pārcelšanas darbus pa trotuāra zonu, lai būvnieki varētu sākt liela metāla rāmja montāžu, kas balstīs visu Lāčplēša ielas fasādi. Pēc šī rāmja montāžas varēs uzsākt pilno rekonstrukcijas ciklu Lāčplēša ielas ēkā.

V.Koks uzsver, ka tehnoloģija, kas tiek izmantota pāļu urbšanā, uzskatāma par vissaudzīgāko – tā ir dubultrotācijas pāļu iestrādes tehnoloģija, kas atstāj vismazāko ietekmi. «Jā , ir konstatēti iesēdumi, varbūt arī kādas vecas plaisas, kas iespējams paveras vaļā līdz ar to, bet viss tiek monitorēts. Bez pāļu urbšanas jauno ēku nav iespējams uzbūvēt,» viņš paskaidroja.

Jautāts par iespējamo projekta izmaksu sadārdzināšanos neparedzēto iemeslu dēļ, V.Koks norādīja, ka pašlaik par to pāragri spriest, jo vispirms jārod tehnoloģiskais risinājums, kā darbus turpināt.

Arhitekte un projekta autore Zaiga Gaile norāda, ka ļoti atvainojas par notikušo apkārtējo namu iedzīvotājiem, taču aicina saprast, ka būvniecība notiek vēsturiskajā centrā, ļoti blīvas apbūves teritorijā, kur apkārt ir daudzas, senas mājas, pazemē daudz komunikāciju un projekta īstenošana prasa daudz un sarežģītus tehnoloģiskos risinājumus. «Zem vecās mājas jau ir esošais pagrabs, tur viss ir labi, tāpēc arī nav bažas, ka kaut kas nebūs labi, strādājot blakus. Bet tā nu gadījās. Esam projektā atkāpušies divus metrus no vecajiem ugunsmūriem. Viss gāja labi, kamēr mēs iedzinām 72 pāļus un tad vienā dienā parādījās plaisas kaimiņu mājā, Mēs varam tikai atvainoties un solīt, ka iedzīvotājiem tiks izlabotas visas plaisas,» norādīja Z.Gaile.

VAS Valsts Nekustamie īpašumi valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis cer, ja jau tuvākajā laikā pāļu atbalsta sienas izbūves darbi varēs atsākties. «Mūsu mērķis ir nepagarināt termiņus un pabeigt teātri solītajā laikā, bet protams, ka prioritāte ir drošība un apkārtējo ēku saglabāšana. Vsi bojājumi tiks novērsti, tiklīdz tas būs tehniski iespējams. JRT būves ieguldījums Latvijas kultūrā ir milzīgs, tāpēc aicinu arī apkārtējo māju iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret visu,» teica R.Neimanis.

Topošā JRT projekta autori ir pilnsabiedrība «Zaigas Gailes Birojs un Partneri». Atbilstoši iecerēm, JRT izmantoto telpu apjoms gandrīz divkāršosies – no 5146 m2 līdz 9767,1 m2, turklāt papildus plānota pagalma labiekārtošana 649,2 m2 platībā. Būvniecību paredzēts pabeigt 2020. gada beigās.

Jau vēstīts, ka JRT projekta budžets ir 31 miljons eiro, no tā būvniecības budžets ir 21 miljons eiro, bet pārējos izdevumus veido būvuzraudzība, tehnoloģijas un aprīkojums, kā arī ārvalstu ekspertu darbs.

Meklēšana
City Real Estate iesaka
Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Ausekļa iela, 1. stāvs, 5 istabas, 200.00m2
4000.00 EUR 20 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Krišjāņa Barona iela, 1. stāvs, 3 istabas, 78.90m2
720.00 EUR 9.13 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Ģertrūdes iela, 2. stāvs, 2 istabas, 65.00m2
500.00 EUR 7.69 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu